Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane ze stosowaniem diety proteinowej (etapy, rytm, zasady itd.). Moderatorka: Skadi

Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

Postprzez MoonWalk » 27 Kwi 2015, 10:21

Witam.

Zrobiłem sobie test na zagranicznej stronie odnośnie mojej wagi, do której powinienem dążyć. Normalnie przy ok 178cm wzrostu ważę teraz jakieś 76 kg. 3 lata temu byłem już na diecie proteinowej, ważyłem wówczas około 63-64 kg. I mnie się to podobało. Nie trzymałem się jej jakoś super mega restrykcyjnie (już sam fakt, że piję wodę smakową... wiem, grzech niewybaczalny, ale zwykłej nie jestem w stanie przełknąć, próbowałem milion razy 0 nie krzyczcie :P), po prostu starałem się w miarę zdrowo dobierać menu, czasami nawet dość często korzystając z warzyw w fazie drugiej. Wówczas jednak ważyłem oryginalnie ok 70 kg, więc schudłem przez miesiąc mniej więcej 5-6. Nie jestem maniakiem odchudzania :P Tym razem chciałbym niemniej chudnąć z powrotem do około 65 kg, gdyż podobała mi się ta waga. Poza tym ostatnimi czasy jadałem dużo śmieciowego jedzenia i strasznie mi się to nie podoba.

Problem jednak tkwi w tym, że przy obliczaniu odpowiedniej wagi wyszło mi, że punkt do jakiego powinienem dążyć to 71 kg. Wiem, że będzie mi już później trudniej zejść poniżej tego, tylko zastanawiam się, jak trudno i czy ktoś z Was już tak robił, a jeśli tak - ile mu to zajęło? Mam zamiar do diety dołączyć ćwiczenia, zapewne bieganie ew. pływnanie. Wiem, że raczej nie zalecacie schodzenia poniżej tej wyznaczonej przez kalkulator wagi, ale ja wiem, że czułem się wówczas dobrze i jeszcze raz zaznaczę, że nie jestem jakimś maniakiem ;)

Tak więc to moje pytanie do Was i jeszcze z racji, że nie było mnie tu 3 lata zapytam się, czy pojawiły się jakieś nowości lub rewolucyjne metody/zmiany w przeprowadzaniu diety, o których powinienem wiedzieć? Jeszcze jej nie rozpocząłem, na razie zmieniłem swoją dietę na zdrowszą i ograniczoną do produktów w miarę beztłuszczowych, sporej ilości białka, ale też jeszcze warzyw i owoców (żeby nie robić organizmowi nagłego szoku). Jeśli ktoś mógłby mi jeszcze podrzucić temat z ilościami tłuszczów, węglowodanów itp. które możemy dziennie spożyć w danej fazie, byłbym dozgonnie wdzięczny. Pamiętam, że był gdzieś taki, a nie mogę go znaleźć, bo nie jest chyba nigdzie przypięty.

Pozdrawiam
MoonWalk
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Reklamy

Re: Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

Postprzez wartucha » 05 Maj 2015, 12:56

Czy w ogóle fatygowaleś się w poszukiwaniach takich tematów? Jest ich cała masa.
wartucha
NOWY
NOWY

Postprzez ewa257 » 07 Lis 2016, 07:54

:geek:
ewa257
NOWY
NOWY

Postprzez majja449s » 14 Lis 2016, 11:21

Jeżeli lekarz zalecił Ci schudnięcie do jakiejś wagi to tego się trzymaj.

NOWY

Postprzez stefan667 » 09 Kwi 2018, 05:24

Jak się chodzi do lekarza to powinno się chudnąc tyle ile lekarz zaleci

NOWY

Postprzez editer » 24 Kwi 2018, 15:11

hej
editer
NOWY
NOWY

• Reklamy

Wróć do Porady - stosowanie diety proteinowej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

• Reklamy