Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Chlebki, bułki, makaron racuchy i inne

Przepisy na pieczywo i placki

Chlebki, bułki, makaron racuchy i inne

Postprzez VLestatV » 14 Sty 2011, 14:42

Troche przepisów na chlebki bułki i inne i ta sama prośba gdyby ktoś pokusił się i sprawdzenie czy nie zaplątał się jakiś niedozwolony składnik lub jakiś niepewny, ktorego mozna zamienic czyms innym:)
A po za tym smacznego :)

CHLEB TOSTOWY DUKANA Z OTRĘBAMI OWSIANYMI
czyste proteiny (PP)

Proporcje na 1 osobę:
1 łyżka do zupy otrąb zbożowych
2 łyżki do zupy otrąb owsianych
1 łyżka do zupy serka homogenizowanego 0%
1 płaska łyżeczka do kawy proszku do pieczenia
1 całe jajko
kilka kropli dowolnego aromatu

Otręby miksować przez 1 minutę, aby otrzymać rodzaj mąki. Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Zagnieść ciasto (nie ma potrzeby, aby ciasto stało do wyrośnięcia). Przełożyć ciasto do dowolnej formy. Piec w mikrofalówce przez 4 minuty. Po wyjęciu zostawić do ostygnięcia. Chleb można pokroić w kromki, które następnie wkładamy do tostera, aby chlebek był bardziej chrupki. Nie ma potrzeby solenia.

CIASTO NALEŚNIKOWE DUKANA (na 10 naleśników)
wersja na słono

250 gr skrobi kukurydzianej [Moderowano: nie mąki, a skrobi!]
4 jaja
1/2 litra odtłuszczonego mleka
1 szczypta soli

Robimy, jak normalne naleśniki. Smażymy na rozgrzanej patelni z odrobiną oleju roztartego ręczniczkiem papierowym.
Można je serwować z szynką, łososiem wędzonym etc.
Ja sobie przybrałam naleśnik podsmażoną na patelni szynką drobiową, zrolowałam i zjadłam z sosikiem serowym

UWAGA!!! Można zjeść wyłącznie 2 naleśniki dziennie, ale wówczas nie można już zjeść ciasteczek (placuszków) owsianych

CIASTO NALEŚNIKOWE DUKANA (na 10 naleśników)
wersja na słodko

250 gr skrobi kukurydzianej [Moderowano: nie mąki, a skrobi!]
4 jaja
1/2 litra odtłuszczonego mleka
1 szczypta soli
1 łyżeczka do kawy zapachu waniliowego
1 łyżeczka do kawy zapachu rumowego [Moderowano: alkohol jest absolutnie zakazany!]

Robimy, jak normalne naleśniki. Smażymy na rozgrzanej patelni z odrobiną oleju roztartego ręczniczkiem papierowym.
Dodatki zgodne z aktualnie dozwolonymi produktami w okreslonej fazie diety.
UWAGA!!! Można zjeść wyłącznie 2 naleśniki dziennie, ale wówczas nie można już zjeść ciasteczek (placuszków) owsianychMakaron

400g skrobi kukurydzianej ; 2-3 jaj; sól Przesiać skrobię na stolnicę, zrobić zagłębienie, wlać rozmieszane jaja i stopniowo mieszać z mąką, zgarniając ją z boków, dodać sól. Zagnieść lśniące, gładkie, gęste ciasto (jeśli jest zbyt suche dodać trochę wody, jeśli zbyt miękkie trochę mąki). Podzielić na 3 równe części i każdą z nich ponownie zagnieść, przykryć ściereczką i zostawić na ok. 30 min. Na oprószonej mąką stolnicy rozwałkować ciasto, lekko przesuszyć, po czym kroić ostrym nożem, radełkiem lub maszynką do makaronu.

PIZZA*

Skrobia kukurydziana [Moderowano: nie mąki, a skrobi!](w zależności od ilości porcji, 50g na osobę dietującą, więcej dla reszty współjedzących) ja zastosowałam 500g i wyszło 7 kawałków
Drożdże piekarskie, kostka na 0,5-1kg (tak na nich jest napisane)
Mleko 0,5% 0,5 szkl.
4 udka z kurczaka wędzone
1 pomidor
1 papryka czerwona
1 papryka żółta
10 pieczarek
przyprawa do pizzy (ja stosuję Prymat)
koncentrat pomidorowy

Pół szklanki mleka lekko podgrzać, dodać pół łyżeczki cukru (dla drożdży), wkruszyć drożdże, dobrze wymieszać, dać im wyrosnąć (ja wstawiam na 10sek. do mikrofalówki i już są). Skrobię wysypać do miski, dodać drożdże, wyrabiać uzupełniając letnią, gotowaną wodą, aby ciasto było spoiste, ale ani suche ani rzadkie (ogólnie się kruszy, nie jest ciągnące jak na mące pszennej). Odstawić do wyrośnięcia (trochę urośnie).
Pieczarki zetrzeć na grubych oczkach, paprykę pokroić w małe kosteczki, kurczaka obrać ze skóry i kości, również pokroić w drobną kostkę.Wszystkie te składniki zmieszać ze sobą w misce.
Ciasto rozgnieść cienko na blasze, najlepiej na papierze do pieczenia, posmarować koncentratem pomidorowym, posypać dość obficie przyprawą, rozrzucić zawartość miski, na górę kłaść plasterki pomidora i ponownie posypać przyprawą. Piec w 190st.C przez ok 20-30 min, choć najlepiej doglądać, bo ten czas to tak orientacyjnie tylko :)

BUŁKI KUKURYDZIANE
podaję przepis na 4 sztuki:

3-4 łyżki skrobi kukurydzianej, [Moderowano: nie mąki, a skrobi!]
1 jajko
2 płaskie łyżeczki prochu do pieczenia
1 łyżka otrąb
pół serka homo zwykłego
jak trzeba -do porządnego wymieszania- "na oko" jogurtu naturalnego.
kilka słodzików- 5-6-7
- można wanilię lub inny aromat.

wymieszałam wszystko, poczekałam z 5 minutek, aż zacznie pulchnieć i podzieliłam do małych salaterek, filiżanek- co tam macie- mogą być papierki do muffinek, formnki do babeczek.
piekłam w mikro 6minut.

Chlebek kukurydziany

175 g skrobi kukurydzianej [Moderowano: nie mąki, a skrobi!]
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 jajka
150 ml chudego jogurtu
w przepisie jest jeszcze 1 łyżeczka miodu i oleju. Ja nie dałam i też jest smaczny i urósł.

Mieszamy składniki, żeby wyszło miękkie ciasto. Przekładamy do formy lekko posmarowanej tłuszczem(ja mam tylko okrągłą) i pieczemy w 200st, około 15 minut. Trzeba kontrolować bo może dla zrumienienia wymagać odrobinę dłużej.

BISZKOPT

- 4 jajka
- 100 g słodziku do pieczenia
- starta skórka z 1 cytryny
- 40 g mazeiny

Rozgrzać piekarnik do 180 stopni.
Białka ubić na sztywną pianę.
Żółtka wymieszać ze słodzikiem, dodać skórkę z cytryny oraz mazeinę i delikatnie wymieszać je z pianą z białek.
Wlać do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec 20 minut, aż ciasto nabierze złotego koloru.

Gofry
1 szklanka skrobi kukurydzianej [Moderowano: nie mąki, a skrobi!]
3 jajka
1 szklanka wody
słodzik
Żółtka odzielic, dodac wody i zmiksowac,powoli dodając mąkę. Białka ubić ze słodzikiem na sztywna pianę.Wymieszac wyszystko razem i do gofrownicy.

RACUCHY
2 jajka
1 łyż.skrobi kukurydzianej[duża][Moderowano: nie mąki, a skrobi!]
4 łyż.mleka
odrobina wanili
pół łyż.proszku do pieczenia
twarożek
słodzik w pudrze
oddzielić żółtka od białek.białka ubić na sztywno.dodać do nich żółtka,skrobie,mleko,wanilie i proszek i delikatnie wymieszać łyżką.nakładać na rozgrzaną patelnie wysmarowaną odrobiną oleju po łyżce w formia placuszków. nakryć i smażyć na wolnym ogniu. podawać z twarożkiem wymieszanym ze słodzikiem iewentualnie łyżką jogurtu.Chlebek / ciasto na pizzę / naleśnik

3 jajka
200g chudego twarogu

Żółtka wymieszać z twarogiem, dodać zioła wg uznania.
Białka ubić na sztywno.
Wszystko połączyć razem.
Rozsmarować na blaszce od piekarnika na PAPIERZE DO PIECZENIA (na czymkolwiek innym przywiera) placek o grubości ok. 0,5 cm.
Piec 20 min. w 200-220 stopniach.

Chlebek Dukana lekko modyfikowany:
na blaszkę podłużną 30cm na 12cm

3 łyżki do zupy otrąb pszennych
6 łyżek do zupy otrąb owsianych
1 opak.(135 g) serka homogenizowanego 0%
1/2 paczki drożdży
1/2 szkl. mleka
2 całe jajka
3-4 łyżki skrobi kukurydzianej[Moderowano: nie mąki, a skrobi!]
kilka kropli aromatu śmietankowego

Otręby miksować przez 1 minutę, aby otrzymać rodzaj mąki. Mleko lekko zagrzać, rozpuścić drożdże, odstawić do wyrośnięcia (dla lepszego wyrośnięcia drożdży można dodać odrobinę cukru).Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Wymieszać ciasto. Skrobia kukurydziana stanowi zagęstnik, ja dodałam 4 łyżki i konsystencja była jak ciasto na lane kluski.Przelać ciasto do formy (ja wysmarowałam blaszkę odrobiną margaryny i obsypałam mąką kukurydzianą -po upieczeniu wyszło z blaszki bez problemu, ale można blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia). Piec w piekarniku nagrzanym do 230-250 st.C przez 25 minut.
Nie wiem dlaczego słabo wyrasta (może otręby nie rosną), ale jest bardzo smaczny.
Myślę, że dziennie można zjeść 1/3 tego chlebka -wyjdzie 3 łyżki otrąb i trochę więcej jak 1 łyżka m. kukurydzianej.
[list=]http://straznik.dieta.pl/]Image[/list]

1. Mama zawsze powtarzała mi, żebym nigdy nie kładła się do łóżka zła. Dlatego teraz siedzę i planuję zemstę . .
2. - Na wszystkie kręgi piekielne, lepiej żeby się udało!
Awatar użytkownika
VLestatV
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Reklamy

Re: Chlebki, bułki, makaron racuchy i inne

Postprzez szachula » 14 Sty 2011, 21:25

Nie można mąki kukurydzianej, tylko skrobię. Poza tym, jeśli użyć 250 gram, to dość dużo łyżek. A skrobię można w niewielkich ilościach...
I-III faza: 21.06 - 12.10. 2010 - straciłam 8 kg i nadwagę!
szachula
BYWALEC
BYWALEC

Miejscowość: Szczecin

Postprzez VLestatV » 15 Lut 2011, 14:30

Ale nie jesz całego chleba na raz przecież a podzielić go na ilość kromek to i mniejsza ilość maki wychodzi - logiczne
na dodatek nie wiem co wy wszystkie tak uparłyście sie ze nie wolno mąki kukurydzianej
fakt w ksiazce dukana jak sa przepisy to jest skorobia ale z drugiej strony nigdzie nie pisze ze maka kuku jest kategorycznie zabroniona!!!
Ja tam robie sobie cos z tej mąki czasami i chudne normalnie bez zadnych przestojów oprocz tych w czasie okresu.
Więc nie byłabym taka pewna co do tego ze ta maka jest kategorycznie zabroniona!

Robie sobie np gofry
szklanka maki kuku
3jajka bialka na piane
pare slodzikow jak kto slodko lubi
szklanka wody
i pieczemy gofry i zjadam je wszystkie ile tylko wychodzi bo sa przepyszne i zadnego problemu z chudnięciem nie ma....

1. Mama zawsze powtarzała mi, żebym nigdy nie kładła się do łóżka zła. Dlatego teraz siedzę i planuję zemstę . .
Awatar użytkownika
VLestatV
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez VLestatV » 23 Kwi 2018, 13:12

.

Awatar użytkownika
VLestatV
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

• Reklamy

Wróć do Pieczywo i placki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy