Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

kurczak po prowansalsku

Przepisy na dania z drobiu

kurczak po prowansalsku

Postprzez Marzannaaa » 11 Mar 2011, 12:10

Zakupiłam taki produkt firmy Kamis- przyprawa do kurczaka po prowansalsku.
Kawałki piersi smażymy na wodzie, dodajemy przyprawe wymieszaną z 100 ml. wody i 200 ml. jogurtu naturalnego. Razem dusimy jeszcze 10 minut.
Do tego ,,makaron,, :
jajko mieszamy 1 łyżeczka otrąb, smazymy naleśnika i kroimy w paski .
Skład przyprawy - można ją zrobic samemu:
cebula, czosnek, sól, papryka, pomidor, pieprz, bazylia, majeranek, rozmaryn, czaber, szałwia, oregano, kurkuma, tymianek, mieta= nie zawiera cukru, nie podano tez w składzie tłuszczu.
Jak dla mnie- smak super, bo już przejadłam się kurczakami a ten mi smakował.

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
!! wartosc kaloryczna w tabelce- odnosi sie do oryginalnego przepisu, gdzie zamiast jogurtu podano 200 ml. śmietany !!
Image
Awatar użytkownika
Marzannaaa
GADUŁA
GADUŁA

Miejscowość: Birmingham.

Reklamy

Re: kurczak po prowansalsku

Postprzez Zajęta » 09 Cze 2016, 20:04

Bardzo fajny przepis, tak mi się spodobał, że jutro pewnie wezmę się za jego wykonanie :D Z innych znanych mi tego typu, które mogę polecić bez zawahania to ten: https://www.makro.pl/swiat-produktow/pr ... owansalsku Jego przygotowanie dużo nie zajmuje, a przygotowany w ten sposób kurczak po prowansalsku smakuje naprawdę wybornie.
Pozdrawiam :)
Zajęta
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez migdalove » 29 Sie 2018, 14:48

Ja słyszałam , że mieszanki przypraw nie są zbyt zdrowe... ;/ że lepiej kupić oddzielnie wszystkie skłądniki takich mieszanek
de
spa
cito
Awatar użytkownika
migdalove
NOWY
NOWY

Postprzez Haska » 09 Cze 2019, 22:31

Zdecydowanie jestem zwolenniczką takich dań. Są bardzo smaczne ale i odżywcze. Sama też dość często sięgam po pierś z kurczaka wartości odżywcze takiego mięsa są dla mnie wystarczające. Wiele osób trenujących z mojego otoczenia ogranicza się w zasadzie tylko do jedzenia drobiu.
Haska
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

• Reklamy

Wróć do Dania z drobiu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

• Reklamy