Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Ostrożnie... nie każdy może...

Wnioski, poglądy i opinie osób praktykujących dietę. Moderatorka: Skadi

Ostrożnie... nie każdy może...

Postprzez chuda11 » 23 Paź 2012, 10:03

Z tą dietą bywa rożnie, ja własnie odczuwam dość boleśnie jej skutki :( a na tak złe efekty nie musiałam długo czekać. Zaczęłam się odchudzać na koniec sierpnia... mamy koniec października. Najpierw jednak powiem Wam, że niestety miałam dużo do schudnięcia. Przy wzroście 164 cm. 96,8 kg. nie jest to jednak efekt moich zaniedbań i obżarstwa a problemów sfery hormonalnej [ cierpię na zespół (PCOS) ]. A więc na początku było cudownie. Przeczytałam uważnie książkę i fora inter.i do roboty... Boskie samopoczucie i waga magicznie spadała w dół. Bardzo się cieszyłam i pod względem zdrowotnym czułam się wyśmienicie ( wreszcie po powrocie z pracy nie padałam na pysk i nie kładłam się na popołudniowe drzemki ). Schudłam 12,2 kg. Aż do zeszłego tygodnia. Zaczęło się atopową wysypką na zgięciu szyi z tyłu, kilka dni później zapalenie obu uszu a ostre zapalenie ucha prawego. I wreszcie piątek wieczór - wysoka gorączka (40 st.) dreszcze, ból w prawym podbrzuszu i z tyłu pleców, ... szpital, badania i diagnoza ostry stan zapalny organizmu, z przewagą prawej strony. Bardzo złe wyniki badań krwi i moczu. Zły stan nerek, wątroby, żołądka, jelit... ogólne zakwaszenie i za śluzowanie organizmu... Powód podany przez lekarzy szpitala ... - efekt diety D. Ogromna ilość leków, bólu i o mało co nie straconego życia. Nie każdy może tą dietę stosować. Lekarz dietetyk w szpitalu poinformował mnie, że diety tej z pewnością nie powinny stosować osoby o grupie kwi '' O " ( taką jak moja), ponieważ nie mają składnika odpowiedzialnego za rozkład białek pochodzących od mleka krowiego. Warto się zapoznać z dietą grup krwi. Mnie się odechciało, ledwo żyję i dlatego napisałam, żeby ostrzec, by dobrze przeanalizować za i przeciw. Pozdrawiam i życzę mądrego i zdrowego chudnięcia.
chuda11
NOWY
NOWY

Reklamy

Re: Ostrożnie... nie każdy może...

Postprzez efcik » 23 Paź 2012, 21:30

chuda11 napisał(a): Lekarz dietetyk w szpitalu poinformował mnie, że diety tej z pewnością nie powinny stosować osoby o grupie kwi '' O " ( taką jak moja), ponieważ nie mają składnika odpowiedzialnego za rozkład białek pochodzących od mleka krowiego. Warto się zapoznać z dietą grup krwi.

Wybacz ale to co powyżej jest wierutną bzdurą i gadaniem jakiegoś "pseudo" lekarza... zgodnie z genetyka i tzw ewolucją to właśnie właściciele grupy "0" powinni wcinać samo mięso, bo jest to najbardziej pierwotna i najstarsza grupa krwi - czytaj jaskiniowcy polujący na mamuty właśnie taką grupę krwi mieli... stan ketozy (czyli to w co wprowadzamy nasz organizm na tej diecie) jest właśnie tym co się działo w organizmach ludzi pierwotnych wcinających samo mięso.
A jeżeli chodzi o laktazę (bo to jest ten magiczny "składnik" odpowiedzialny za rozkład laktozy (cukru mlecznego)) to to czy ją masz czy nie już w ogóle nie zależy od grupy krwi, bo nie ona sterują produkcja enzymów trawiennych :!: :!: :!:
Laktaza może przestać być produkowana z wiekiem (po 40 roku życia) i wtedy owszem może powstać nietolerancja laktozy, ale powtórze nie ma to związku z grupą krwi.

Jeżeli rzeczywiście się rozchorowałaś przez Dukana to współczują, jednak ten dopisek o dietach i grupach krwi pachnie mi jakąś propagandą...
Image

II podejście
Image
Awatar użytkownika
efcik
BYWALEC
BYWALEC

Postprzez nikka3 » 16 Lis 2012, 22:42

Ja nie wiem jak można dopuścić do tak poważnego zakwaszenia organizmu... Przecież nerki powinny cię boleć już dawno... a lek na to jest na tej diecie... Warzywka zasadotworcze :) Nie siejmy paniki... ja poprednio też wylądowałam w szpitalu choć z całkiem innych przyczyn i jedyną rzeczą która mnie cieszyła to to że przebadają mnie przy okazji na wylot. Badania po pół roku stosowania diety były podręcznikowe...
Image
18.05.2016 - 108kg
I faza - 5dni - do 24.05.2016 - rezultat - zrzucone 2kg :)

Mój dzienniczek http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=4977
nikka3
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Miejscowość: Wieliczka

Postprzez milusia90 » 03 Gru 2012, 12:37

Dla mnie podstawą każdej diety są badania!! Jestem na dukanie od 2 miesięcy i w tym czasie miałam już robioną dwukrotnie morfologie i pełne badanie moczu, raz usg układu moczowego (zaczęła mnie pobolewać nerka przy oddawaniu moczu, ale była to moja wina, bo jadłam za mało warzyw. Zaczęłam jeść je w dużych ilościach w dni pw i po problemie) i raz próby wątrobowe z krwi i badanie nerek z krwi. Kolejny raz do lekarza mam się stawić za miesiąc znów na morfologię i mocz, a w kwietniu ma mi zrobić powtórkę badań wątroby i nerek. Jeśli ktoś się w ogóle nie bada to nie ma się potem co dziwić, że wysiada wszystko na raz. Dla mnie profilaktyka to podstawa.
milusia90
MANIAK FORUMOWY
MANIAK FORUMOWY

Postprzez urszula_ » 09 Lut 2013, 19:55

Witam,

Chciałabym ostrzec wszystkich przed tą dietą... Oczywiście każdy ma swój rozum lub nie...i zrobi jak zechce:)
Byłam optymistycznie nastawiona co do tej diety, ponieważ udało mi się bez wysiłku schudnąć na niej 15kg..mimo, że więcej było u mnie dni PW (czyli dużo warzyw) niż samych P i tak ładnie wszystko spadało. Wody piłam ponad normę i czułam się świetnie..
Po jakimś czasie zaczęły pobolewać mnie nerki..więc robiłam badania co 2-3 tygodnie i mimo tych bóli wyniki były idealne.
Dzisiaj... męczę się z bólami stawów...a dokładniej reumatoidalnym zapaleniem stawów - to jest właśnie "prezent" tej "cudownej" diety. Zakwasiła mi organizm oraz zaburzyła system immunologiczny, gdzie teraz mój organizm zgłupiał i atakuje zdrowe komórki. W tej chwili żeby jakoś normalnie funkcjonować i rano móc stać z łóżka biorę raz w tygodniu zastrzyki i codziennie leki sterydowe..bo niestety ten stan.. czyli RZS jest chorobą przewlekłą i praktycznie nieuleczalną!!!

Mam nadzieję, że dzięki temu niektórzy z Was zastanowią się co jest ważniejsze.. siedzieć na tyłku i truć się tą dietą i cieszyć się z efektów które mogą Was poźniej zniszczyć czy..ruszyć TYŁEK z miejsca..wziąć się za ćwiczenia i zdrowe odżywianie...i dopiero można cieszyć się z tego co się osiągnęło ...

Pozdrawiam..Ula.
urszula_
NOWY
NOWY

Postprzez Maniek85 » 09 Lut 2013, 20:14

Skąd pewność, że to dieta? Choroby autoimmunologiczne wywołują raczej lektyny, których praktycznie nie ma w produktach zalecanych w diecie Dukana, a wiele z nich jak chociażby tłuste ryby pomaga walczyć z nimi. Ponadto w RZS zaleca się ZWIĘKSZENIE SPOŻYCIA BIAŁKA kosztem produktów skrobiowych, które zawierają właśnie lektyny powodujące choroby autoimmunologiczne,a w tym RZS. Ewentualnie co mógłbym połączyć to zbyt wysokie spożycie produktów nabiałowych. Ale cała reszta diety w zasadzie nie może mieć związku z RZS bo produkty te nie zawierają substancji powodujących RZS.
Na szybko przejrzałem kilka badań i żadne nie wymienia jako przyczyny diety. Raczej jest to zakażenie, predyspozycje genetyczne, stres, czy uraz.
Jeśli diagnozę postawił lekarz to bardzo chętnie go poznam. Chciałbym poznać przyczynę połączenia akurat diety ketogenicznej z RZS.
Maniek85
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez majunia » 13 Lut 2013, 10:52

Czytam i czytam i zastanawiam się czemu w dzisiejszych czasach ludzie są tacy zacofani...
W ogóle ta cała propaganda wokół diety Dukana działa mi na nerwy od samego początku.
Pewnie sa jakies przypadki tych co nie powinni jej stosować ,jednak sam doktor pisze że jest ich niewiele , a dieta jest tak wspaniała że mogą ją stosować MĄDRZE!!! nawet kobiety w ciąży.
Obecnie mam drugie podejście do diety razem z siostrą, która od lat choruje na RZS i paradoksalnie właśnie ta choroba zmotywowała ja do schudnięcia. ponieważ chore stawy dodatkowo obciążone przez zbędne kilogramy... ogólnie mówiac było żle.
W 2011 schudła 18 kg i do jesieni 2012 trzymała wage, ale jak to bywa w życiu zaczęłay się problemy z pracą,kłopoty finansowe, a w efekcie obżarstwo na pocieszenie i 10 kg wróciło. W listopadzie musiała zrobić badania do nowej pracy i wiecie co ...miała tak złe wyniki ,że lekarz nie chciał jej dać zgody na prace! W końcu dał warunkowo na trzy miesiące. Wróciła do diety ,chudnie powoli ,ale właśnie zrobiła ponowne badania i co? Wyniki wróciły do normy i naprawde jest dobrze:)
Bo jak to mówi nasza pani doktor ,bardzo mądra życiowa kobieta która dobija 60tki :" A co może być złego w jedzeniu chudego mięsa nabiału i warzyw ? Przecież to samo zdrowie!" Oczywiście wszystko musi byc z głową i z umiarem ,jedzenie musi być urozmaicone wtedy sa efekty również zdrowotne i będę tego bronić jak NIEPODLEGŁOŚCI!!!
Jak słysze :"ja tez byłam na tej diecie trzy dni...dłużej nie wytrzymałam bo juz mi od tego twarogu i jogurtów rzygać chciało" a ja pytam a gdzie mięso?odp nie lubie i jadłam tylko troche ryb wcale " No ręce mi opadają . Te teskty "Ty stosujesz tą diete nabiałową?Chcesz sie rozchrować?" Teraz to juz ucinam : nie nabiałowa tylko białkowa,albo po prostu sie nie przyznaje czasami na jakiej diecie jestem coby uciąc lawine tych bzdur co to ktoś gdzieś coś słyszał . Ostatnio koleżanka notabene weteranka wszelkiego rodzaju diet , powiedzaiała mi ze przestała używać słodziki bo sa rakotwórcze (co jej kiedyś jakoś nie przeszkadzało...)ale przeda wszystkim maja tyle samo kalorii co cukier, a to jest tylko marketingowe oszustwo :) WTELEWIZJI MÓWILI!!! Boże dziewczyna po studiach i to kosmetycznych przeciez tam maja dietetykę zdaje sie na trzecim roku. Dosłownie brak mi słów...
Pozdrawiam wszystkich dukających!
majunia
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez cheburashka » 30 Kwi 2013, 10:49

Zauważcie, że osoby krytykujące dietę nie pojawiły się więcej na forum.
Stosujących dietę wg wskazówek Dukana są tysiące i jakoś nikt się nie uskarża na swoje zdrowie :)
Mój I raz:
Image
Od 26.10.10 r., I faza 8 dni -3,5 kg, II faza 03.11.10 r. - 05.05.11 r. -13,5 kg, III faza od 06.05.11 r.

Mój IV raz, mam nadzieję, że ostatni:
Image
od 27.10.12 r. -11 kg, III faza od 05.06.
cheburashka
GADUŁA
GADUŁA

Postprzez i2710 » 24 Maj 2013, 16:17

Ja diete stosuje niecaly miesiac ale przeszlam sie do lekarza na badania zeby wiedziec ze wszystko jest ok. Nie mam zadnych dolegliwosci ani nic, aby sprawdzic. Pani doktor poinformowala mnie ze ta diete powinno sie stosowac nie dluzej niz 3 tyg. Ale jaki by byl sen przerywania jej po 3 tyg to tego sama nie wiem. Efekt jojo murowany!
Image
i2710
BYWALEC
BYWALEC

Miejscowość: Chełm

Postprzez i2710 » 24 Maj 2013, 16:17

A teraz czekam na wyniki. Zobaczymy co bedzie.
Image
i2710
BYWALEC
BYWALEC

Miejscowość: Chełm

Następna

• Reklamy

Wróć do Opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy