Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Dukan - odchudzanie na kredyt?

Wnioski, poglądy i opinie osób praktykujących dietę. Moderatorka: Skadi

Dukan - odchudzanie na kredyt?

Postprzez panoptikon » 19 Maj 2012, 13:51

Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami na temat diety.

Chyba większość zdaje sobie sprawę, że spektakularne wyniki diety nie wynikają wyłącznie ze spalonego tłuszczu. Podczas fazy uderzeniowej i naprzemiennej tracimy w dużej (głównej?) mierze wodę (fizycznie raczej niemożliwe jest, żeby spalić 10 albo i więcej kg tłuszczu w miesiąc). Nie wiem, czy Dukan nie przyznaje się do tego, czy po prostu nie jest świadom, że w takim razie zasadnicza część odchudzania musi odbywać się w fazie III. To co tracimy więc podczas dwóch pierwszych etapów mamy niejako "na kredyt". Wydaje nam się, że na III fazie waga stoi w miejscu, a tak naprawdę powracają nam utracone zapasy wody przy jednoczesnym dalszym powolnym spalaniu tłuszczu (dlatego też im więcej zrzucimy, tym dłuższa III faza), a wahania wagi nie są już tak olbrzymie. Z tego właśnie powodu wydaje mi się, że III faza jest ważniejsza niż dwie poprzednie. Całkiem sprytnie to doktorek wykombinował. Co o tym myślicie?
Image

Faza I: 12.04.2012 - 18.04.2012 - 5,5 kg
Faza II: 19.04.2012 - 03.06.2012 - 12,6 kg
Faza III - 04.06.2012 - 02.12.2012 - 5,7 kg
W sumie zrzucone: 23,8 kg
panoptikon
NOWY
NOWY

Reklamy

Re: Dukan - odchudzanie na kredyt?

Postprzez Barbara12 » 23 Maj 2012, 21:34

panoptikon napisał(a): Co o tym myślicie?

Myślę, że najważniejsze w diecie jest to aby osiagnać wyznaczony sobie cel. A czy chudniemy w II czy III to już mniejszy szczegół - widocznie po to sa te etapy że jest tak jak piszesz powyżej i Dukan o tym bardzo dobrze wie.
Image
Awatar użytkownika
Barbara12
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: Sosnowiec/Rometta Marea - Sycylia

Postprzez greeney » 28 Cze 2012, 21:04

Postanowiłam sprawdzić empirycznie Twoją teorię. Mam wagę, która pokazuje procent tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w organizmie. Otóż cztery dni temu rozpoczęłam fazę ataku. W dniu poprzedzającym dietę moje parametry przedstawiały się następująco: waga - 66,9, woda - 50,3%, tkanka mięśniowa - 50,7%, tkanka tłuszczowa - 31%.
Po czterech dniach fazy I (którą na tym etapie kończę) wygląda to tak: waga - 64,8 kg, woda - 51,5%, tkanka mięśniowa - 52,1%, tkanka tłuszczowa - 29,3%. Nie trzeba kalkulatora, żeby policzyć, że: waga spadła o 2,1 kg, tkanka mięśniowa zajmuje o 1,4% a woda o 1.2% więcej masy mojego ciała, natomiast tkanka tłuszczowa zajmuje o 1.7% mniej.
W kilogramach wygląda to tak: masa tkanki tłuszczowej przed dietą to 20,73 kg (66,9x31%), na koniec I fazy to 18,98 (64,8x29,3%), czyli różnica to - 1,75 kg samej tkanki tłuszczowej.
Nie wiem, jak będzie w drugiej fazie - będę zapisywać na bieżąco. Mam jednak wrażenie, że trochę zachwiałam Twoją hipotezą...
Image
Mój dziennik: http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=8578&p=858133#p858133
Awatar użytkownika
greeney
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez Maniek85 » 29 Cze 2012, 06:35

Wagi pokazują często nieprawdę i przekłamania. Czego Twój post jest przykładem. Żeby spalić prawie 2 kg tkanki tłuszczowej w ciągu tych paru dni musiałabyś spalić od 14 do 18 tyś kalorii, a to jak sama przyznasz nie jest możliwe. 1 kg tłuszczu to ok 9000 kcal do spalenia. A więc żeby przez 4 dni spalić 1,75 kg tkanki tłuszczowej musiałabyś jeść.... nic i do tego jeszcze spalać po kilka tysięcy kalorii na dzień. Najskuteczniejszym sposobem badania poziomu tkanki tłuszczowej jest mierzenie fałd skórki kaliperem. Waga nie jest w stanie zbadać zawartości tkanki tłuszczowej bo niby w jaki sposób? Niektóre wysyłają sygnały magnetyczne i na tej podstawie określają, ale to też jest bardzo mało dokładna metoda, szczególnie w dużej nadwadze.
Część prawdy w tym jest. Ale na każdej diecie najpierw schodzi woda. Czy to Dukan, czy każda inna. Spalanie tkanki tłuszczowej to proces powolny. 0,5 kg na tydzień to już wynik ekstremalny (tkanki tłuszczowej nie wagi!), a najczęściej jest to od 100 do 300g tkanki tłuszczowej. Ale prawdziwa jest teoria, że często mimo stania wagi tkanka się spala. Faza III jest znakomitą fazą na spalanie tkanki i na pewno takie spalanie tam zachodzi. Ale i na fazie I jak i II to spalanie może być bardzo mocne. Faza III to już w pewnym sensie stabilizowanie. Przejście z restrykcji, do mniejszej restrykcji. Tak idealnie, żeby nie zaatakować organizmu od raz nadwyżką kalorii.
Maniek85
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez greeney » 29 Cze 2012, 08:18

Proszę, jakich mamy kompetentnych użytkowników forum. ;) Szkoda, że od razu nie ujawniłeś się ze swoją wiedzą :geek:
Image
Mój dziennik: http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=8578&p=858133#p858133
Awatar użytkownika
greeney
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez Maniek85 » 29 Cze 2012, 08:37

Swego czasu pisałem dużo i starałem się pomagać, ale przez ostatnie prawie 3 miesiące pracowałem w miejscu, gdzie internet pozwalał tylko na sprawdzenie e-mail.
Co do tego mierzenia. Caliper mierzy najdokładniej choć nie jest to też metoda idealna. Ale caliper jest tani i przy dłuższym używaniu mierzymy już dość precyzyjnie. Kiedyś też kupiłem taką wagę. Ot tylko po to, aby sobie sprawdzić. Różnica pomiędzy caliperem, a wagą była prawie 7%. Potem na naszym instytucie zbadałem sobie poziom tkanki specjalistycznymi narzędziami i różnica między sprzętem fachowym a caliperem wyniosła tylko 0,5%. Czyli w zasadzie błąd statystyczny dopuszczalny.
Maniek85
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez aleXs » 25 Lip 2012, 14:45

Barbara12 napisał(a):
panoptikon napisał(a): Co o tym myślicie?

Myślę, że najważniejsze w diecie jest to aby osiagnać wyznaczony sobie cel. A czy chudniemy w II czy III to już mniejszy szczegół - widocznie po to sa te etapy że jest tak jak piszesz powyżej i Dukan o tym bardzo dobrze wie.

zgadzam sie z Tobą całkowicie :bukiet: odchudzanie to także psychika dlatego osiągniety cel jest tak ważny
=http://straznik.dieta.pl/]Image

na diecie od 08.07.2012
następne ważenie po 05.08 :)
Awatar użytkownika
aleXs
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Miejscowość: Toruń

Postprzez gosiahdb3 » 08 Lut 2013, 11:02

Dziewczynki, nie ma się co spierać, sam Dukan w książce pisze, że na początku schodzi woda.....skoro tak, to on o tym wie i pewnie dlatego dieta jest tak skonstruowana.
gosiahdb3
NOWY
NOWY

Postprzez reklamowka » 15 Wrz 2013, 11:40

Co prawda to prawda. Tylko jak długo będzie schodzić ta woda? :(
reklamowka
NOWY
NOWY

Postprzez dorotea » 15 Wrz 2013, 17:03

Z tego co Dukan pisze wynika, że faza ataku to głównie utrata wody niejako "na zachętę" do dalszego odchudzania, a właściwe chudnięcie czyli spalanie tłuszczu zaczyna się w fazie II.
[url=http://straznik.dieta.pl/]Image
Mój dzienniczek:
http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=8757&start=580
dorotea
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Następna

• Reklamy

Wróć do Opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

• Reklamy