Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

DUKAN PO RAZ DRUGI ?

Wnioski, poglądy i opinie osób praktykujących dietę. Moderatorka: Skadi

Re: DUKAN PO RAZ DRUGI ?

Postprzez pluszka » 19 Mar 2013, 13:59

tez przymiezam sie do Dukana po raz drugi za pierwszym razem schudlam 25kg chyba bedac w III fazie zaszlam w ciaze i w ciazy na poczatku probowalm przestrzegac III fazy i bylo ok ale w pewnym momencie mnie odrzucilo i zaczelam tyc bardzo teraz waze 98kg wiecej niz po porodzie zaraz;-(. Mam zamiar zacac zaraz po swietach
jeszcze troche karmie piersia mam nadzieje ze uda mi sie malego odstawic do konca marca, ale poki co jest chory i wymusza karmienie piersia strasznym placzem
czy któras z was bedac na diecie karmila piersia?
Image[/url]
pluszka
NOWY
NOWY

Reklamy

Postprzez jeanna » 19 Mar 2013, 16:36

Jestem na diecie karmiąc piersią. Zaczynałam dietę, gdy dziecko miało skończone 10 miesięcy i jadło już dużo innych posiłków, czasami dostawało sztuczne mleko, a moje mleko traktowało raczej jako picie po posiłku. Jestem na tej diecie od prawie 5 miesięcy (kończę III fazę 21 maja). Maluszek ma się dobrze, ja również (podstawowe badania w normie). Ilość pokarmu nieco się zmniejszyła, ale trudno mi wnioskować, czy wpływ miała na to dieta, czy to, że córeczkę od jakiegoś czasu przed rozpoczęciem diety karmiłam rzadziej, bo nie wykazywała większych potrzeb. Fazę I zrobiłam dość krótką, chyba nawet krótszą niż wyszła mi w teście i w te dni po prosu częściej dawałam mleko sztuczne. W drugiej fazie szłam rytmem 1/1, żeby nie było to zbyt dużym obciążeniem.
Było to moje drugie podejście do diety Dukana (za pierwszym razem skończyłam na początku III fazy z powodu ciąży). Tym razem zdarzały mi się przestoje wagi, ale zawsze w końcu ruszało do przodu. Mimo wielu opinii, że kolejne podejście jest mnie skuteczne, moje doświadczenie pokazuje, że nie było w zasadzie żadnej różnicy.
Faza I - 31.10.12r. - 05.11.12r. (- 3 kg)
Faza II - 06.11.12r. - 22.01.13r. (- 8,5 kg)
Faza III - 23.01.13r. - 22.05.13r.
jeanna
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez pluszka » 20 Mar 2013, 10:17

Bardzo ci dziekuje za odp moj synek za 4 dni tez skonczy 10 miesiecy, tez je juz duzo innnych pokarmów ,

ojj zazdroszcze ze juz jestes w III fazie, pamietam ze jak pierwszy raz bylam na dukanie to duzo czasu zajmowalo mi przygotowanie posilków, teraz ze wzgledu na malucha tego czasu mam duzo mniej i najbardziej boje sie czy uda mi sie cos tam sobie przygotowywac
Image[/url]
pluszka
NOWY
NOWY

Postprzez Malenka35 » 20 Mar 2013, 13:39

Staraj się robić większe porcje i hoop do zamrażarki, ja też tak robię bo wszystko trzeba robic samemu a to pochłania dużo czasu. ;)
Ale dzięki temu wiemy co jest w środku :D
Moje zmagania:
http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=9212
I PODEJŚCIE: 4.01.2011-4.08.2011
spadek 29,2 kg!
II PODEJŚCIE:10.09.2012-10.06.2013 r.
spadek 22,2 kg
III PODEJŚCIE: KIEDY-?????
92 KG!!!!!!!!!!!!!!!!
Malenka35
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Postprzez jeanna » 24 Mar 2013, 07:53

Mrożenie i odpowiednie zapasy na czarną godzinę, zanim zaczniesz faktycznie będą najlepszym rozwiązaniem. (Mrożonki warzyw na patelnię, mieszanki chińskie, szpinak - w niektórych sklepach można dostać gotowy, przyprawiony ze śmietanką. Początkowo omijałam go z daleka i robiłam sama z jogurtem, po czym sprawdziłam skład i okazało się, że zawartość tłuszczu i węglowodanów mieści się w dozwolonych granicach. Widocznie ta śmietanka w nazwie wcale śmietanką nie jest. I jadłam ten szpinak na potęgę.)
Zawsze warto mieć pod ręką choćby serek wiejski, żeby w razie napadu głodu nie sięgnąć po coś spoza listy. Ja z serkiem w torebce i z jakimiś warzywami w dni PW wychodziłam do znajomych, na spacery itd., żeby w chwili głodu, który wydaje się nie do pokonania, nie skusić się na coś, czego nie można. I działało. Pokusy nie zwalczyłam tylko raz i w Wigilię zjadłam 1 kawałek ciasta.
Powiesiłam sobie na lodówce kilka przepisów lub pomysłów na dukanowskie jedzenie. Były to głównie rzeczy, które robi się dość szybko - naleśniki bez mąki i otrębów, szybki chlebek z otrębami (również z wykorzystaniem mikrofalówki) i to dobrze na mnie działało, gdy otwierałam lodówkę, bo po jakimś czasie automatycznie już sięgałam po dozwolone rzeczy.
Powodzenia! Z dzieciaczkiem trudniej, ale trzymam kciuki, żeby się udało!
Faza I - 31.10.12r. - 05.11.12r. (- 3 kg)
Faza II - 06.11.12r. - 22.01.13r. (- 8,5 kg)
Faza III - 23.01.13r. - 22.05.13r.
jeanna
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez vilmak » 10 Maj 2013, 13:38

Witajcie , ja od wczoraj również podchodzę drugi raz po 3 latach :) za pierwszym razem startowałam z mniejszego pułapu ale schudlam do wymarzonej wagi teraz z racji że w między czasie były ciąża i plus ponad 30 kg staram się zgubić i wrócić chociaż do granic podobnej wagi :) wam i sobie zycze powodzenia :)
Image
I FAZA - 9.5 - 12.5 - 2,0
II FAZA - 12.5 - .......
vilmak
BYWALEC
BYWALEC

Postprzez Mania123 » 13 Maj 2013, 18:32

Witam:)

Ja też po raz drugi. Co tu duzo mówić jestem sobie sama winna i wszystko w temacie. Po raz drugi na uderzeniówce chudne dokładnie tyle samo co przy pierwszym podejsciu. Mam zapiski wagi w kompie to moge porównać. Dziwne, że chudne tyle samo co do grama :)).
Mam nadzieje, że zmądrzałam i uda mi sie wage utrzymać :)
Mania123
NOWY
NOWY

Postprzez vilmak » 15 Maj 2013, 12:06

uda się uda :) przede mną jakieś trzy miesiące więc sporo samozaparcia mi potrzeba :D
Image
I FAZA - 9.5 - 12.5 - 2,0
II FAZA - 12.5 - .......
vilmak
BYWALEC
BYWALEC

Postprzez kaszia » 21 Maj 2013, 13:16

Otóż byłam na diecie 2 lata temu. Schudlam 12,5 kg. Na ten moment przytyłam od schudnięcia 6 kilo. Postanowiłam zastosować ją po raz kolejny gdyż mam dwa wesela bliskich mi koleżanek, na jednym świadkuję. Zaczełam dietę w zeszły poniedziałek czyli 8 dni temu. Po 5 dniach czystego białka zaczełam jeść warzywa. Na ten moment schudłam 0,9 kg. Jestem przerażona. Jest to jedyna dieta na której chudłam, a nawet ona przestała na mnie działać. Wiele osób zwraca mi uwagę bym zrobiła badania na tarczycę. Wypadają mi włosy ( na czubku głowy mam prześwity), jestem senna itp. Zaznaczam że przez 2 lata albo biegałam, albo chodziłam na siłownie, na której przytyłam 3 kilo ( a dokładnie przybrałam masę mięśniową- wizualnie zeszłam o rozmiar). Co radzicie?? Sama nie wiem. Lekarze gdy wspominam o białku warczą na mnie że sobie zniszczę organizm. Wiem że mam obsesje i przy wadze obecnej 72kg nie powinnam siać paniki, ale marzę o wadze 66 kilo i utrzymaniu jej.
kaszia
NOWY
NOWY

Postprzez KamilaP » 22 Maj 2013, 07:40

kaszia napisał(a):Otóż byłam na diecie 2 lata temu. Schudlam 12,5 kg. Na ten moment przytyłam od schudnięcia 6 kilo. Postanowiłam zastosować ją po raz kolejny gdyż mam dwa wesela bliskich mi koleżanek, na jednym świadkuję. Zaczełam dietę w zeszły poniedziałek czyli 8 dni temu. Po 5 dniach czystego białka zaczełam jeść warzywa. Na ten moment schudłam 0,9 kg. Jestem przerażona. Jest to jedyna dieta na której chudłam, a nawet ona przestała na mnie działać. Wiele osób zwraca mi uwagę bym zrobiła badania na tarczycę. Wypadają mi włosy ( na czubku głowy mam prześwity), jestem senna itp. Zaznaczam że przez 2 lata albo biegałam, albo chodziłam na siłownie, na której przytyłam 3 kilo ( a dokładnie przybrałam masę mięśniową- wizualnie zeszłam o rozmiar). Co radzicie?? Sama nie wiem. Lekarze gdy wspominam o białku warczą na mnie że sobie zniszczę organizm. Wiem że mam obsesje i przy wadze obecnej 72kg nie powinnam siać paniki, ale marzę o wadze 66 kilo i utrzymaniu jej.

Hej też jestem drugi raz na diecie Dukana pierwszym razem przerwałam w III Fazie ,gdyż zaszłam w ciąże na szczęście nie przytyłam nic więcej jak miałam oraz nie miałam efektu jojo , wyniki były idealne nawet anemii nie miałam przy tej diecie , lekarze głównie reagują źle jak słyszą o dietach nie ważne jaka ale słowa Dieta wywołuje grymas na twarzy ;) Wiesz co na razie możesz ją kontynuować .Dukan w swoich książkach pisze o tym ,że nie warto się poddawać jeżeli źle idzie to organizm się w końcu podda , pisze też o tym ,że organizm inaczej chudnie jeżeli się było już na kilku dietach, po urodzeniu dziecka w okresie menopauzy, oraz przy okresie. Wiesz badania możesz sobie zrobić np :
Badanie biochemiczne obejmuje morfologię, OB, poziom sodu, potasu, glukozy, badanie czynności wątroby (transaminazy, bilirubina), badanie czynności nerek (kreatynina, badanie ogólne moczu) oraz możesz sobie zrobić dodatkowe badania tarczycy.

Pozdrawiam , zdrówka oraz dobrego spadku wagi życzę :buziak:
Image
Image
Faza I : 12.05.2013 - 18.05.2013 = 2,8 kg
Faza II : 19.05.- 1.12.2013[/b]

CEL I : Osiągnięty 9.09.2013
CEL II : 54 kg- zakończony

Mój wirtualny dziennik :
http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=9413
Awatar użytkownika
KamilaP
GADUŁA
GADUŁA

Miejscowość: Bytom

PoprzedniaNastępna

• Reklamy

Wróć do Opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy