Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Wpływ diety Dukana na jelita

Wnioski, poglądy i opinie osób praktykujących dietę. Moderatorka: Skadi

Wpływ diety Dukana na jelita

Postprzez alina21 » 06 Gru 2010, 02:06

Witajcie Dukanowicze :)
Dzisiaj od znajomej usłyszałam, że dieta Dukana wpływa źle na jelita - nie wiem dokładnie czy chodziło jej o jakieś konkretne schorzenia, czy o zaburzenia pracy jelit, po prostu znalazła tą informację gdzieś w Internecie. Szczerze powiedziawszy nic o tym nie słyszałam prędzej... :? Macie jakieś informacje na ten temat, jakie ewentualne skutki uboczne w - związku z jelitami konkretnie - może ta dieta powodować?
Zaczęłam 21.11.2010
Pragnę zrzucić razem 15 kg
Mam nadzieję, że się uda :D
alina21
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Reklamy

Re: Wpływ diety Dukana na jelita

Postprzez Magruna1 » 24 Gru 2010, 21:48

Rozmawiałam z trzema niezależnymi :geek: lekarzami na temat diety.Jeden z nich prowadził badania kliniczne osób na protalu i wnioski są takie, że dieta prowadzona zgodnie z zasadami dr Dukana nie zagraża zdrowiu.
Image
Magruna1
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez Mama Andzi » 21 Sty 2011, 23:40

Zbyt duża ilość dzienna słodzika - na pewno szkodzi na jelita. Dukan dopuszcza słodziki, a niewielu lekarzy się z tym zgodzi. Gdybym mogła to bym zrezygnowała z tego swiństwa, ale nie chcę i nie mogę :lol: :lol: :lol:
Image
Awatar użytkownika
Mama Andzi
BYWALEC
BYWALEC

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez ekro86 » 28 Sty 2011, 15:13

Ja przed dukanem probowalam schudnac z dietetykiem... czyli 5 posilkow dziennie itd i ona zapytana o dukana powiedziala ze dieta na etapie przemiennym, szczegolnie w trybie 1/1 nie jest szkodliwa... dlugotrwaly protal czysty moze byc niekorzystny. warto robic badanie krwii.
E.

Image

Wzrost: 167cm
Start diety: 3.01.2011
Tryb II fazy: 1/1
Awatar użytkownika
ekro86
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez barber » 12 Lut 2011, 19:30

Ja u siebie zaobserwowałam znaczną poprawę, zniknęły wzdęcia, które kiedyś były moją prawdziwą zmorą. Ważne jest też regularne kupkanie, jak nie pomagają warzywa, kefir i woda to podpieram się tabletkami z rzewienia ( sporadycznie, bo jak się organizm przyzwyczai to nie działa) a słodzików nie używam tylko ksylitol. Wprawdzie w nazwie ma cukier, a faktycznie jest to alkohol, ale ani z jednym ani z drugim nie ma nic wspólnego. Można na nim piec, zapobiega zakwaszeniu organizmu, hamuje rozwój bakterii i grzybów - same zalety, wystarczy poczytać w internecie. Jedyna wada to cena, nie jest niestety tani.
Image
Witaj dawno nie widziana ÓSEMECZKO
POŁOWA DROGI ZA MNĄ!!!!!!!
Mój mąż
Image
Awatar użytkownika
barber
GADUŁA
GADUŁA

Miejscowość: Kraków

Postprzez Iva » 12 Lut 2011, 19:41

Używam ksylitol, jest mniej słodki od cukru,
zastanawiam się nad stevią
faza I-17.01-25.01-5 kg
faza II-26.01-trwa

Image
Awatar użytkownika
Iva
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Postprzez barber » 12 Lut 2011, 21:01

Też słyszałam, ale ja wolała bym sama hodować roślinkę, podobno można w domu i słodzić suszonymi listkami. Z ksylitolem też musimy wierzyć na słowo, że jest oryginalny. Tylko nie wiem gdzie kupić roślinkę, chodziłam po różnych sklepach internetowych i nic.
Image
Witaj dawno nie widziana ÓSEMECZKO
POŁOWA DROGI ZA MNĄ!!!!!!!
Mój mąż
Image
Awatar użytkownika
barber
GADUŁA
GADUŁA

Miejscowość: Kraków

Postprzez agaszo33 » 14 Lut 2011, 16:44

Tez slyszalam o stevi ze jest znacznie slodsza od cukru sadzonki znalazlam na allegro nawet nie sa drogie
Image
FAZA1-31.01.2011-05.02.2011-1kg
FAZA2-06.02.2011TRWA
agaszo33
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Miejscowość: NYSA

Postprzez cassablanka » 10 Mar 2011, 10:36

A ja nie wiem czy to przez dietę Dukana ale od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze,tak jakby jajniki czy co tam jest,nie wiem ale nigdy mnie nie bolało a teraz dość często boli. Pije bardzo dużo,słodzika używam mało więc nie wiem czym to jest spowodowane.....
Image
Awatar użytkownika
cassablanka
OBSERWATOR
OBSERWATOR

Postprzez Ally » 10 Mar 2011, 10:37

cassablanka napisał(a):A ja nie wiem czy to przez dietę Dukana ale od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze,tak jakby jajniki czy co tam jest,nie wiem ale nigdy mnie nie bolało a teraz dość często boli. Pije bardzo dużo,słodzika używam mało więc nie wiem czym to jest spowodowane.....

jak podbrzusze to nie jelita tylko raczej kobiece sprawy. Byłaś u gina?
Ally
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Następna

• Reklamy

Wróć do Opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy