Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

brak efektów

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane z Dieta Dukana, ale nie dotyczące produktów spożywczych oraz stosowania diety. Moderatorka: Skadi

brak efektów

Postprzez jasenadzieja » 19 Mar 2015, 14:50

domyślam się, że temat już dość znany... i obawiam się, że nie będziecie w stanie mi pomóc, ale jednak spróbuję.
jestem na Dukanie drugi miesiąc. robiłam maksymalną uderzeniówkę (10 dni) tylko jajka i mięso, około 5 litrów płynów. nie stosowałam otrąb, dlatego, że ogólnie na diecie jestem drugi rok, schudłam kilkadziesiąt kilo, potem przytyłam w 3 tygodnie 20 próbując z diety wyjść. na Dukanie to mój pierwszy raz. z uwagi na to, że organizm już sporo przeszedł zrezygnowałam z otrąb, dlatego, że to jednak węglowodany, a ja chciałam maksymalizować efekt. na początku jadłam mięso, jajka, chudy biały ser i jogurty, ale szybko się okazało, że na chudym serze i jogurtach waga poszła w górę, kiedy jadłam ile chciałam. nie mam problemów z eliminacją produktów, mogę jeść cokolwiek, byle jeść, bo jestem bardzo głodna. po ograniczeniu do mięsa i jaj waga spadła, 6 kilo w 4 dni (ale to była sama woda, którą nagromadziłam próbując jeść normalnie po diecie). Po 4 dniach waga stanęła... potem nagle podniosła się o 2 kilo w górę w ciągu 2 dni i spadła o 2,5. W sumie ostatnie 2 tygodnie zmagań na 2 fazie, która wygląda tak: mięso, jaja + w dni warzywne kapusta kiszona/ogórki/pomidory/rzepa jestem tylko 0,5 kilo lżejsza. A właściwie byłam, bo teraz po 3 dniach PW czuję, że znowu przytyłam, ale aż się boje sprawdzić. Ogólnie gdybym miała jeść ile chce to jadłabym pewnie z 5 kilo mięsa, ale po 1. nie mam kasy będąc na studiach, po 2 wiem, że muszę się mocno kontrolować. Dlatego jem około 6-8 jajek dziennie i około 1-2 piersi z kurczaka (+ warzywa ww. w PW). I nie działa. TO już drugi miesiąć i nie działa... Mogę jeść cokolwiek, ale muszę jeść sporo... Dodatkowo codziennie, albo chociaż co drugi dzień robię 40 minut aerobów. Doradźcie mi.. co mogę poprawić, albo nie wiem... co mogę zrobić, żeby w końcu zacząć chudnąć? I nie, nie jestem przed okresem, nie mam okresu od prawie 2 lat.
jasenadzieja
NOWY
NOWY

Reklamy

Re: brak efektów

Postprzez marry_me » 19 Mar 2015, 17:28

Hej!
Dlaczego nie masz okresu od dwóch lat? Może powinnaś dokładnie się zbadać przed rozpoczęciem kolejnej diety?
W trzy tygodnie przybyło Ci 20 kg??? Jak?
Mam nadzieję, że te 6-8 jajek dziennie to same białka bez żółtek. Uważaj na cholesterol!
A jaką prawidłową wagę obliczył Ci test? Ile teraz ważysz?

Trzymam kciuki :)
Image

Nowy start 24.02.2015
Awatar użytkownika
marry_me
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez jasenadzieja » 21 Mar 2015, 09:53

Hej marry me

Nie mam okresu... ciężko powiedzieć. Odkąd zaczęłam się odchudzać ustał. PRoponowali mi wywołanie hormonami, ale z przytyciem, więc wole tak, jak jest. Wyniki mam w miarę ok, nie wymagam leków (co jest dziwne patrząc na mój metabolizm). W 3 tygodnie przybyło mi 20 kg jedząc normalnie z dnia na dzień po diecie tamtej +-700 kcal. W 1 dzień normalnego jedzenia przybywam ok. 3 kg. Wiem, że to nie tylko tłuszcz, też woda, niemniej jednak tak to wygląda. Te 6-8 jajek to z żółtkami, szkoda mi wyrzucać żółtka... Cholesterol mam niski, z tym nie ma problemu. Nawet mimo żółtek. Uważasz, że to przez nie nie chudnę? Mieszkam ze starszą osobą w zamian za pomoc, musiałabym wyrzucać żółtka... Szkoda mi pieniedzy jeśli mam być szczera, bardzo nie lubię marnować jedzenia. Moja waga idealna to 62 kilo. Ważę 82.
I nie wiem co robić teraz, żeby to działało...
Nie jem otrębów, nabiału... więc naprawde efekt powinien być fantastyczny... Proszę, doradźcie!
jasenadzieja
NOWY
NOWY

Postprzez marry_me » 22 Mar 2015, 10:17

Hej!
Mi też szkoda wyrzucać żółtek, więc je zjadam, ale maksymalnie dwa dziennie. Nie jadłam otrębów i miałam straszne zaparcia, więc znowu do nich wróciłam i waga idealnie mi spada.Może spróbuj robić sobie owsiankę... Jest naprawdę dobra i nie chcę się po niej jeść.
Co do nabiału, to ja też go unikam, bo nie umiem znaleźć jogurtów 0% z minimalną ilością węglowodanów, ale polecam serek wiejski lekki z Biedronki, bo ma aż 11g białka i chyba 2,4g węgli.
Ja kolejny raz zaczynam Dukana i powiem Ci, że przez pierwsze dwa tygodnie waga ani drgnęła! Teraz już minął miesiąc i mam 7,1kg na minusie:) Nie poddawaj się! Najważniejsza jest motywacja i dużo cierpliwości.
Jednak brak okresu strasznie by mnie martwił... Może są jakieś inne metody, które nie powodowałyby aż takiego przyrostu wagi?
Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Image

Nowy start 24.02.2015
Awatar użytkownika
marry_me
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez jasenadzieja » 23 Mar 2015, 08:50

Uważasz, że powinnam zacząć jeść otręby i waga ruszy? Wydaje mi się to zupełnie nieintuicyjne... Skoro jem czyste białko (mięso i jajka, teraz juz bez zoltek) to jeśli dorzucę węgle z otrębów... obawiam się już totalnej klapy...
jasenadzieja
NOWY
NOWY

Postprzez marry_me » 23 Mar 2015, 11:43

Nie mogę Ci dać gwarancji, że waga ruszy, ale dieta Dukana polega właśnie na jedzeniu nabiału i dwóch łyżek otrębów dziennie. Dzięki otrębom unikniesz zaparć, a to jest bardzo ważne na tej diecie.
Dwie łyżki otrębów owsianych(16g) to:
39,7 kcal
2,8g białka
10,6g węglowodanów
1,1g tłuszczu

Jedno żółtko (40g) to:
125,2 kcal
6,3 białka
0,2 węglowodanów
11,3 tłuszczu

Ja staram się całkowicie rezygnować z tłuszczy, natomiast węglowodanów wg mnie nie da się uniknąć, bo nawet w jogurtach naturalnych jest ich bardzo dużo.
Spróbuj z tymi otrębami i zobaczymy :)
Powodzenia i trzymam kciuki :bukiet:
Image

Nowy start 24.02.2015
Awatar użytkownika
marry_me
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez jasenadzieja » 25 Mar 2015, 14:57

od dzisiaj jem otręby, zaczełam od 1,5 łyżki, żółtka ograniczyłam do 1 dziennie. co do węgli.. do tej pory miałam je wyliminowane... jadłam mięso i jajka, nie jadlam nabiału... mam nadzieję, że ruszy.

zaczęłam się zastanawiać, czy brak efektów nie wiąże się z tym, że zaczynałam jeść ok. 15, a główne posiłki jadłam ok. 19/21, ale niezależnie od tego co zjem w ciągu dnia to właśnie w tych godzinach najbardziej umieram z głodu...

p.s. marry me, wyslalam ci zaproszenie do przyjaciol, nie wiem jak tutaj pisac wiadomosci prywatne
jasenadzieja
NOWY
NOWY

Postprzez marry_me » 25 Mar 2015, 15:30

Spróbuj jeść śniadania, ja niestety też mam z tym problem:/
Poza tym też jem na okrągło.
Przyjmuję zaproszenie, dzięki:)
Image

Nowy start 24.02.2015
Awatar użytkownika
marry_me
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez efka70 » 26 Mar 2015, 13:53

jasenadzieja napisał(a):Uważasz, że powinnam zacząć jeść otręby i waga ruszy? Wydaje mi się to zupełnie nieintuicyjne... Skoro jem czyste białko (mięso i jajka, teraz juz bez zoltek) to jeśli dorzucę węgle z otrębów... obawiam się już totalnej klapy...

A czytałaś książkę??? Tam dr Dukan wyrażnie tłumaczy jaką rolę pełnią w diecie otręby :)
Na diecie od 26/06/2010
Tak było....
Image

Tak jest:(( Powrót 10/01/2015

Image
efka70
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez marry_me » 26 Mar 2015, 14:37

Zgadzam się,książka to podstawa :)
Image

Nowy start 24.02.2015
Awatar użytkownika
marry_me
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Następna

• Reklamy

Wróć do Porady - nietypowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

• Reklamy