Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Zaparcia - brak utraty wagi

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane z Dieta Dukana, ale nie dotyczące produktów spożywczych oraz stosowania diety. Moderatorka: Skadi

Zaparcia - brak utraty wagi

Postprzez Ridd » 17 Mar 2015, 01:02

Witam
Mam problem jestem na diecie Dukana od 5 dni.
Na poczatku chudlem okolo 700-900gram dziennie.
Od dwoch dni nie moge sie wyproznic i przytylem 1kg od ostatniego wazenia.
Jem dziennie okolo 1100 kalorii, ktore pozyskuje glownie z piersi kurczaka miesa wolowego (wszystko grilowane badz smazone bez tluszczu) z sera chudego białego (na 100g - 18g bialka, 3g tluszczu, 0g węglowodanów), oraz ryb takich jak pstrąg grillowany.
Dodatkowo jem jajka w postaci jajecznicy smazonej bez tłuszczu badz gotowane na twardo.
Codziennie jem len mielony odluszczony na 100g ma 31g blonnika, 32g białka, 17g tłuszczy, 4g węglowodanów (dwie łyżki stołowe)
Dla urozmaicenia jem serek grani na 100g 11g bialka, 3.4 g węglowodanów, 3g tluszczu.
Jako przyprawy stosuje troche cebuli surowej max 10g badz szczypiorku.
Masymalnie spozywam 800g pożywienia dziennie pijac przy tym okolo 2-3 litrow wody dziennie.
Biore takze jedna rozpuszczalna w wodzie tabletke witaminową.

Prosze o pomoc bo nie wiem co robie zle.
Jak na razie wpadlem na pomysl aby wziasc srodki przeczyszczające bo czuje ze mam cale jelita pelne.
Ridd
NOWY
NOWY

Reklamy

Re: Zaparcia - brak utraty wagi

Postprzez Skadi » 17 Mar 2015, 10:33

Nie za bardzo rozumiem pytanie "co robię źle?". Z perspektywy poprawności stosowania diety Dukana robisz wszystko dobrze. Po prostu diety niskotłuszczowe sprzyjają zaparciom. No nie da się tego przeskoczyć w jakiś naturalny sposób. Tłuszczu się nie da zastąpić żadnym substytutem. Możesz spróbować włączyć do diety tłuste ryby- jeśli to nie wystarczy to masz dwa wyjścia- albo środki przeczyszczające, albo inna dieta.
pierwsze podejście do Dukana X.2010-III.2011 - 92kg--> 72 kg
drugie podejście II-IV.2013 80kg-->72kg

eksperymentuję z paleo
Dzienniczek http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=9209
Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam. Bez skutku, nikt nie wierzy :(
Awatar użytkownika
Skadi
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez Ridd » 17 Mar 2015, 13:13

Mam rozwiązanie mojego problemu, Len mielony złoty + jogurt naturalny 0% oraz tabletka na zaparcia.
Waga spadła o ponad 1,5kg przez noc i pozbyłem się zaparć :)
Ridd
NOWY
NOWY

Postprzez Wiesiek Mróz » 20 Sie 2015, 11:12

w sumie fajny pomysł - dobre rozwiązanie u mnie podziałało
Wiesiek Mróz
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Zajęta » 30 Kwi 2019, 19:47

Skonfrontuj to z opisaną tutaj dietą: https://www.rmf.fm/magazyn/news,21411,dieta-na-zaparcia-czyli-jak-jesc-aby-czuc-sie-komfortowo.html. Być może przejście na nią pozwoli ci się raz na dobre uwolnić od zaparć. Myślę, że nie zaszkodzi spróbować pójść w tym kierunku.
Zajęta
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

• Reklamy

Wróć do Porady - nietypowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

• Reklamy