Strona 1 z 1

Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

PostWysłany: 27 Kwi 2015, 10:21
przez MoonWalk
Witam.

Zrobiłem sobie test na zagranicznej stronie odnośnie mojej wagi, do której powinienem dążyć. Normalnie przy ok 178cm wzrostu ważę teraz jakieś 76 kg. 3 lata temu byłem już na diecie proteinowej, ważyłem wówczas około 63-64 kg. I mnie się to podobało. Nie trzymałem się jej jakoś super mega restrykcyjnie (już sam fakt, że piję wodę smakową... wiem, grzech niewybaczalny, ale zwykłej nie jestem w stanie przełknąć, próbowałem milion razy 0 nie krzyczcie :P), po prostu starałem się w miarę zdrowo dobierać menu, czasami nawet dość często korzystając z warzyw w fazie drugiej. Wówczas jednak ważyłem oryginalnie ok 70 kg, więc schudłem przez miesiąc mniej więcej 5-6. Nie jestem maniakiem odchudzania :P Tym razem chciałbym niemniej chudnąć z powrotem do około 65 kg, gdyż podobała mi się ta waga. Poza tym ostatnimi czasy jadałem dużo śmieciowego jedzenia i strasznie mi się to nie podoba.

Problem jednak tkwi w tym, że przy obliczaniu odpowiedniej wagi wyszło mi, że punkt do jakiego powinienem dążyć to 71 kg. Wiem, że będzie mi już później trudniej zejść poniżej tego, tylko zastanawiam się, jak trudno i czy ktoś z Was już tak robił, a jeśli tak - ile mu to zajęło? Mam zamiar do diety dołączyć ćwiczenia, zapewne bieganie ew. pływnanie. Wiem, że raczej nie zalecacie schodzenia poniżej tej wyznaczonej przez kalkulator wagi, ale ja wiem, że czułem się wówczas dobrze i jeszcze raz zaznaczę, że nie jestem jakimś maniakiem ;)

Tak więc to moje pytanie do Was i jeszcze z racji, że nie było mnie tu 3 lata zapytam się, czy pojawiły się jakieś nowości lub rewolucyjne metody/zmiany w przeprowadzaniu diety, o których powinienem wiedzieć? Jeszcze jej nie rozpocząłem, na razie zmieniłem swoją dietę na zdrowszą i ograniczoną do produktów w miarę beztłuszczowych, sporej ilości białka, ale też jeszcze warzyw i owoców (żeby nie robić organizmowi nagłego szoku). Jeśli ktoś mógłby mi jeszcze podrzucić temat z ilościami tłuszczów, węglowodanów itp. które możemy dziennie spożyć w danej fazie, byłbym dozgonnie wdzięczny. Pamiętam, że był gdzieś taki, a nie mogę go znaleźć, bo nie jest chyba nigdzie przypięty.

Pozdrawiam

Re: Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

PostWysłany: 05 Maj 2015, 12:56
przez wartucha
Czy w ogóle fatygowaleś się w poszukiwaniach takich tematów? Jest ich cała masa.

Re: Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

PostWysłany: 07 Lis 2016, 07:54
przez ewa257
:geek:

Re: Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

PostWysłany: 14 Lis 2016, 11:21
przez majja449s
Jeżeli lekarz zalecił Ci schudnięcie do jakiejś wagi to tego się trzymaj.

________________
continue reading

Re: Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

PostWysłany: 09 Kwi 2018, 05:24
przez stefan667
Jak się chodzi do lekarza to powinno się chudnąc tyle ile lekarz zaleci

_______________________________________________
co na porost włosów

Re: Czy warto schudnąć mniej niż zalecenia?

PostWysłany: 24 Kwi 2018, 15:11
przez editer
hej