Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Proszę o radę

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane ze stosowaniem diety proteinowej (etapy, rytm, zasady itd.). Moderatorka: Skadi

Proszę o radę

Postprzez Szykowna_Pati » 22 Paź 2013, 19:16

Bardzo proszę o radę czy wszystko dobrze robię a właściwie jem ;-). W pierwszej fazie schudłam 3 kg. Druga faza trwa tydzień i waga stoi niestety. W drugiej fazie jem w "kółko" to samo: śledzie w occie, łosoś wędzony, serek bieluch lekki i pomidory. Do tego woda i kawa bez cukru. Taki jadłospis mi się nie nudzi bo akurat uwielbiam te rzeczy ale czemu nie ubywa kilogramów? Nie ćwiczę bo mam aktywny tryb życia (dwójka małych dzieci).
Szykowna_Pati
NOWY
NOWY

Reklamy

Re: Proszę o radę

Postprzez dida » 27 Paź 2013, 21:42

Witaj,
Nie należę do ekspertów ale wydaje mi się (prawie jestem przekonana biorąc swoje doświadczenie) że zjadasz zbyt mało białka w dniu białkowym i zbyt mało węglowodanów (warzyw) w dniu warzywno-białkowym. Rybki oki, ale gdzie mięso które ma najwięcej białka , gdzie jajka (białko jaja to białko w najczystrzej postaci występujące w środowisku naturalnym). Wprowadź mięso np. piersi z kuraka lub z indyka i jaja koniecznie oraz w dni p+w nie tylko pomidora ale np papryka, ogórek , na obiad brokuły, kapustę itp.i zobaczysz czy coś się ruszyło. W tej diecie chodzi o to żeby jeść dużo - dużo białka. Rybki to zdecydowanie zbyt mało protein.
Powodzenia. I napisz czy zmieniłaś i czy pomogło :D
Pzdr.
Dida
Faza I - 19 październik 2013r = - 2 kg
Faza II - 24 październik 2013r. - trwa
[url=http://straznik.dieta.pl/]Image
Awatar użytkownika
dida
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez Szykowna_Pati » 28 Paź 2013, 10:17

Dziękuję. Teraz tydzień proteinowy: kupiłam jajka i fileta z kurczaka. Będę zdawać relację. bardzo dziękuję i pozdrawiam
Szykowna_Pati
NOWY
NOWY

Postprzez Skadi » 28 Paź 2013, 10:48

Szykowna_Pati napisał(a):Dziękuję. Teraz tydzień proteinowy: kupiłam jajka i fileta z kurczaka. Będę zdawać relację. bardzo dziękuję i pozdrawiam

TYDZIEŃ proteinowy???
pierwsze podejście do Dukana X.2010-III.2011 - 92kg--> 72 kg
drugie podejście II-IV.2013 80kg-->72kg

eksperymentuję z paleo
Dzienniczek http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=9209
Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam. Bez skutku, nikt nie wierzy :(
Awatar użytkownika
Skadi
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez Szykowna_Pati » 28 Paź 2013, 11:09

hmmm... jestem w II fazie czyli tydzień proteinowy: ryby wędzone+śledzie w occie+serek bieluch lekki, następnie tydzień proteiny+warzywa. I tak na zmianę.Skorzystałam z podpowiedzi i do tygodnia proteinowego dołączam białka jajek i pierś z kurczaka. Czy dobrze robię?

=
Szykowna_Pati
NOWY
NOWY

Postprzez Skadi » 28 Paź 2013, 11:31

źle robisz ;) maksymalnie 5 dni proteinowych a następnie 5 dni PW. I staraj się jeść jak najwięcej warzyw w dni PW. Czytałaś książkę?

eksperymentuję z paleo
Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam. Bez skutku, nikt nie wierzy :(
Awatar użytkownika
Skadi
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez Szykowna_Pati » 28 Paź 2013, 13:02

Bardzo dziękuje. będę stosować 5 dni. Ale warzywa to też kalorie i dlatego ograniczyłam się do pomidorów, ale zmienię to. A mogę prosić o radę czy fileta z kurczaka wystarczy podsmażyć na suchej patelni z odrobiną soli? Pozdrawiam
Szykowna_Pati
NOWY
NOWY

Postprzez Skadi » 28 Paź 2013, 13:16

nie jesz warzyw, bo to "kalorie"? :roll: ło matko :roll: mięso i ryby mają o wiele więcej "kalorii" . Kalorii na Dukanie nie liczymy, porcji nie ważymy, jemy do woli i nie chodzimy głodni. Do nie jest dieta niskokaloryczna, bo takie diety są głupie i złe ;) Kurczaka możesz podsmażyć na łyżce oliwy, ugotować, ugrillować, upiec w rękawie- to akurat mój ulubiony sposób.
Jeszcze taka moja rada- niestety kończy się nam sezon na dobre świeże warzywa. Rzodkiewki, sałaty, pomidory to teraz głównie import z włoskich i hiszpańskich szklarni. Bez smaku, za to z mnóstwem chemii. Póki co można jeść świeże kalafiory, brokuły, warzywa korzeniowe, cukinie, bakłażany, cebulę.Zwróć uwagę, czy są polskie. Jak się w sklepach skończą polskie, to zostają mrożonki, kiszonki i kiełki.

eksperymentuję z paleo
Awatar użytkownika
Skadi
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez znów.na.diecie » 30 Paź 2013, 13:28

Pati, przy dwójce małych dzieci to potrzebujesz kalorii jak drwal.
Zabrałaś się za dietę której zasady powinnaś poznać. Powinnaś, bo są przyjazne. To, co sobie zaaplikowałaś, to jakaś bardzo restrykcyjna dieta redukcyjna. Nic dobrego.
Poświęć jakiś wolniejszy wieczór na książkę o diecie albo przynajmniej wczytaj się głębiej w forum.
znów.na.diecie
NOWY
NOWY

Postprzez Szykowna_Pati » 30 Paź 2013, 13:57

Dziękuję za uwagi. Masz rację, włączę do diety więcej warzyw a tak jak pisałam wcześniej w pięciodniówce proteinowej włączyłam fileta z kurczaka pieczonego w rękawie i białka jajek. Dziś było ważenie: od 11 października -7kg. Więc efekt jest chyba ok? Co myślicie? Nie odchudzam się tylko dla wyglądu ale przede wszystkim dokuczają mi co raz bardziej żylaki ;-(
Szykowna_Pati
NOWY
NOWY

Następna

• Reklamy

Wróć do Porady - stosowanie diety proteinowej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy