Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

internetowy sklep dukana

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane z dozwolonymi produktami na diecie proteinowej. Moderatorka: mahisna

internetowy sklep dukana

Postprzez Basica30 » 09 Lut 2012, 18:43

witam,właśnie znalazłam w necie sklep dukana,czy kupujecie w nim produkty?jakie możecie polecić???zastanawiam się nad serem żółtym 5 %tł.
Image[/url]NA DIECIE OD 25.01(FU -5 DNI)
Basica30
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Reklamy

Re: internetowy sklep dukana

Postprzez Barbara12 » 09 Lut 2012, 22:20

Basica30 napisał(a):zastanawiam się nad serem żółtym 5 %tł.

Za duzo tłuszczu - z żółtych to polecam tylko ser piórko bo ma 4% tłuszczu.
Image
Awatar użytkownika
Barbara12
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: Sosnowiec/Rometta Marea - Sycylia

Postprzez robertino1979 » 09 Lut 2012, 23:00

Barbara12 napisał(a):

Kochani a nie lepiej zjeść normalny ser :?: Przynajmniej się czuje ser a nie papier w ustach ;) Nie popadajcie w paranoje ;)
Image
Awatar użytkownika
robertino1979
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez Barbara12 » 10 Lut 2012, 10:30

robertino1979 napisał(a):
Barbara12 napisał(a):

Kochani a nie lepiej zjeść normalny ser :?: Przynajmniej się czuje ser a nie papier w ustach ;) Nie popadajcie w paranoje ;)

Robercie - normalny ser to ja jadłam przed dietą, chyba nie o to chodzi w tej diecie abysmy jedni normalnie - przecież sa produkty zakazane i dopuszczone do diety. Z tego co pamiętam to ser żółty jest na liście zakazanej :!: zawiera za dużo tłuszczu a tłuszcz musimy eliminować aby zrzucić zbędny balast.
Image
Awatar użytkownika
Barbara12
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Postprzez robertino1979 » 10 Lut 2012, 11:05

W trzeciej fazie ser żółty zakazany :?: Pierwsze słyszę ;) Dopuszczalne są dwa plasterki sera żółtego (40g) i nie ważne jaki to ma być ser żółty.Co to za przyjemność zjeść więcej takowego,który smakuje jak papier.Paranoja :D
Image
Awatar użytkownika
robertino1979
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez Maniek85 » 10 Lut 2012, 11:20

Robercie - normalny ser to ja jadłam przed dietą, chyba nie o to chodzi w tej diecie abysmy jedni normalnie - przecież sa produkty zakazane i dopuszczone do diety.

To prawda. Ale niestety książka nie jest napisana za dobrze albo jest to złe tłumaczenie (przekłady angielskie są lepsze). Bo w niektórych miejscach można znaleźć teoretycznie sprzeczne zalecenia. Podam przykłady. W jednym miejscu jest napisane, że wieprzowiny absolutnie nie można. W innym odtłuszczona z minimalną zawartością tłuszczu już można. Więcej. Nawet się ją poleca.
W jednym miejscu zalecenie jest z jogurtem bez cukru, ale już kawałek dalej dopuszczany jest jogurt naturalny który cukru pozbawiony nie jest. Zresztą ten "bez cukru" tez nie jest go pozbawiony (on nie jest dosładzany białym). Zresztą odniosłem się w tym w temacie "Cukrowa paranoja" gdzie na podstawie wiedzy o biochemicznych właściwościach żywności wytłumaczyłem, że w naturze nie ma produktów całkowicie pozbawionych cukru. Każdy absolutnie każdy organizm ma w sobie cukier. I każdy "produkt" organizmu jak jajo też ma w sobie cukier. Już raz pisałem, że ślepe czytanie listy bez zdobycia wiedzy dlaczego jest tak, a nie inaczej i dlaczego ten produkt można, a tego nie, prowadzi do wytworzenia się wielu niepotrzebnych mitów. A te mity często powodują u odchudzających się nawet spory stres.
W weekend postaram się napisać jakiś dłuższy artykuł na temat najpowszechniejszych mitów o produktach spożywczych w diecie Dukana. Jak źródła użyję książek o biochemicznych właściwościach żywności, wywiady z Dukanem i jego wywiady w innych językach oraz jego książki w innych. Z mitami trzeba walczyć.
Maniek85
MODERATOR
MODERATOR

Postprzez Barbara12 » 10 Lut 2012, 17:34

robertino1979 napisał(a):W trzeciej fazie ser żółty zakazany :?: Pierwsze słyszę ;) Dopuszczalne są dwa plasterki sera żółtego (40g) i nie ważne jaki to ma być ser żółty.Co to za przyjemność zjeść więcej takowego,który smakuje jak papier.Paranoja :D

Robercie o kim piszesz III faza ? - jeżeli o mnie to ja jestem juz na IV ale nie ja pytam o ser żółty a
Basica30 która jest na II fazie - ja juz przeszłam wszystkie etapy więc mnie to nie dotyczy, ja tu teraz służę dobrymi radami dla np. Basica30
Pomimo tego że przeszłam pomyślnie dietę w dalszym ciągu nie zmieniam nawyków żywieniowych - mnie odpowiada takie jedzonko dukanowe.

Maniek85 napisał(a): To prawda. Ale niestety książka nie jest napisana za dobrze albo jest to złe tłumaczenie (przekłady angielskie są lepsze). Bo w niektórych miejscach można znaleźć teoretycznie sprzeczne zalecenia.

Maniek - zgadzam sie z twoimi spostrzeżeniami dlatego cały czas dieta dukana jest modyfikowana i na dzień dzisiejszy na II fazie można jeść żółty ser typu piórko co ma mniejsza zawartość tłuszczu - nie jest to ujęte w pierwszej książce Dukana - "Nie potrafię schudnąć" taka mała biała.
Image
Awatar użytkownika
Barbara12
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Postprzez Basica30 » 10 Lut 2012, 19:17

a gdzie można kupić ser piórko?
Image[/url]NA DIECIE OD 25.01(FU -5 DNI)
Basica30
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez robertino1979 » 10 Lut 2012, 21:40

Basica30 napisał(a):a gdzie można kupić ser piórko?

Można kupić np. w sieci Real ;)
Image
Awatar użytkownika
robertino1979
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez Barbara12 » 10 Lut 2012, 21:45

robertino1979 napisał(a):
Basica30 napisał(a):a gdzie można kupić ser piórko?

Można kupić np. w sieci Real ;)

oraz w E.Leclerc
Image
Awatar użytkownika
Barbara12
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Następna

• Reklamy

Wróć do Porady - produkty spożywcze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

• Reklamy