Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Ciąża a Dukanie

Zdrowie i tematy zdrowotne związane ze stosowaniem diety proteinowej. Moderatorka: pasqda

Ciąża a Dukanie

Postprzez Lena329 » 24 Paź 2012, 14:48

Hej
ponad rok(prawie 2) temu zaczęłam przygodę z Dukanem , z wagi 88 zeszłam na 67, w ciągu kolejnego roku przytyłam 4 kilo- czym za bardzo sie nie przyjmuję. Ale jestem z ciąży i zaczęłam szybko tyć. jestem w 13 tygodniu i przytyłam 8 kilo. proteinowy czwartek mało mi daje- po nim wag spada tylko poł kilo a później i tak idzie w górę
czy któraś z was była w podobnej sytuacji?
poradźcie co mam robić?, nie chce przytyć więcej niż to konieczne dla zdrowia maleństwa ale perspektywa bycia "kwadatową" mnie przerażą
akurat jetem po wizycie u ginekologa i wyniki są dobre ii wszystko jest ok
[/img]
[url=http://straznik.dieta.pl/]Image
21.01.2011 - I faza - 7 dni i 5 kilo mniej
28.01.2011 - II faza - 16 kilo mniej
koniec fazy III 31.12.2011
schudłam 21 kilo
Lena329
BYWALEC
BYWALEC

Reklamy

Re: Ciąża a Dukanie

Postprzez MP3-ka » 24 Paź 2012, 17:26

dukan w ciąży?? to żart??
nikt Ci nie każe jeść nie wiadomo ile... Jesteś w ciąży, wiadomo że przytyjesz, ale możesz jeść zdrowo, nie dukanowo! dukan moim zdaniem zaszkodzi..! też mam świra i boję się że przytyję, ale są różne możliwości.
Tutaj masz dziennik Pikaweczki, która na dukanie schudła 50kg, później zaszła w ciąże i znów duka, Może poradź się jej!
viewtopic.php?f=19&t=6688&hilit=pikawka
http://straznik.dieta.pl/]Image[/url]

zapraszam do mojej kawiarni, w której piekę ciasta :)
https://www.facebook.com/ParanaWieliczka
Awatar użytkownika
MP3-ka
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Ciąża a Dukanie

Postprzez kwiat_20 » 01 Gru 2012, 15:42

Witam
    mam pytanie
    czy jest sens odchudzac sie jezeli planuje zajsc w ciaze za kilka miesiecy?
    i czy moge przejsc ciaze na III fazie?
    pozdrawiam forumowiczów. jestem tu nowa
    Image

I faza 29.11.2012 --- 3kg
    II faza 06.12.2012---
    Awatar użytkownika
    kwiat_20
    NOWY
    NOWY

Postprzez maharet1092 » 06 Gru 2012, 22:04

Ja zaszłam w ciąże kilka miesiecy po zakończeniu diety.I dobrze bo zamiast zaczynać ciążowe tycie od 61 kilo, zaczęłam od 46.Po powrocie do domu ze szpitala ważyłam tylko 53 kilo.Więc mi sie opłacało, a ciąży nie planowałam.
    Radziłabym jednak nie zachodzić w ciąże w III fazie.Bo będziesz musiała ją zakończyć i dopadnie cie jo-jo wielgachne.
    maharet1092
    BYWALEC
    BYWALEC

Postprzez kwiat_20 » 07 Gru 2012, 11:15

Właściwie to my sie caly czas staramy, tylko napisałam że za kilka miesiecy bo okazało sie że mam cyste i nie wiem kiedy sie tego pozbedę (jestem w Anglii i nikt nic mi nie mowi tylko mam czekac na list!) mozliwe ze to ta cysta uniemożliwia mi zajscie w ciąże bo trwa to juz ponad rok. Na tej diecie czuje sie normalnie nie przeszkadza mi to co jem, zebym tylko głodna nie była, a jestem glodna coraz rzadziej! 2 razy w ciagu dnia!
    Image

I faza 29.11.2012 --- 3kg
    II faza 06.12.2012---
    Awatar użytkownika
    kwiat_20
    NOWY
    NOWY

Postprzez maharet1092 » 07 Gru 2012, 11:23

To powodzenia, trzymam kciuki by sie udało.Jednak nie rób trzeciej fazy w ciąży.Trochę tam za mało tłuszczu i węglowodanów, a dzidziusiowi trzeba to dostarczyć.Raczej polecam zdrową dietę.Jak sie boisz zbytniego przytycia to opartą o bilans kaloryczny
    maharet1092
    BYWALEC
    BYWALEC

Postprzez milusia90 » 07 Gru 2012, 16:29

Teoretycznie Dukan twierdzi, że właśnie 3 fazę można w ciąży przeprowadzić, tylko z kilkoma modyfikacjami. O ile dobrze pamiętam, to
    -zamiast jednej je się 2 porcje owoców dziennie
    -zamiast nabiału chudego je się półtłusty
    -eliminuje się proteinowe czwartki
    I to już brzmi nawet logicznie. Bo przecież jesz węglowodany, tylko mało (2 kromki ciemnego pieczywa dziennie + 4 razy w tygodniu można skrobie na obiad (uwzględniając 2 dni skrobiowe i 2 uczty). Tłuszczu też się dostarcza bo się je półtłusto, a najlepszy w ciąży i tak jest tłuszcz z ryb, więc to je powinno się jeść w dużych ilościach. Warzywa jesz codziennie, owoce też. Jedyne co ja bym jeszcze w 3 fazie będąc w ciąży zmieniła to słodzik. albo zastąpiła bym go brązowym cukrem, albo stevią, bo jednak aspartam to syf (ale nie będąc w ciąży go stosuje) no i mleko obowiązkowo minimum 2%, a najlepiej 3,2%, żeby miały jak wchłaniać się wszystkie wartości z niego. No i podstawa to skonsultowanie tej 3 fazy z lekarzem prowadzącym ciążę. Myślę, że ostateczne zdanie należy do niego. Ja sama na dwójce będę pewnie do lipca 2013 + jeśli schudnę tyle ile chcę to 450 dni na trzeciej fazie. Czyli całą dietę zakończę 23 września 2014 roku. Uważam, że to bardzo dużo czasu i nie wiem, czy nie będę chciała zacząć starać się o drugie dziecko. Wręcz myślę, że jest to mocno prawdopodobne, bo mój synek we wrześniu 2014 skończy już 3 latka więc będziemy chcieli żeby miał rodzeństwo ze względnie niedużą różnicą wieku. Ale tak jak już pisałam wszystko po konsultacji z ginekologiem no i nie 1, czy 2 faza, ale odpowiednio zmodyfikowana 3.
    milusia90
    MANIAK FORUMOWY
    MANIAK FORUMOWY

Postprzez maharet1092 » 25 Lip 2013, 13:18

Jestem w 32 tygodniu ciąży, to moja druga ciąża.I jak przy pierwszej przytyłam mało to teraz mam 18 kilo na plusie.Zaszłam w ciązę podczas II fazy i nie utrwaliłam

Ale dukać będę później
    maharet1092
    BYWALEC
    BYWALEC

Postprzez maagdat » 23 Wrz 2013, 11:24

Ja w 2011 byłam na dukanie, schudłam 17 kg i dosłownie gdy zakończyłam III fazę za chwilę zaszłam w ciążę. Na początku bardzo się pilnowałam i mało przybierałam, wręcz przez 3-4 miesiące ok 2 kg. Potem przybierałam zupełnie normalnie, jednak od 7-mego miesiąca tyłam z dnia na dzień (bo też i na więcej sobie pozwalałam). W sumie przytyłam 20 kg, ale to nie było jeszcze takie straszne. Po ciąży przez rok karmiłam i dieta tym bardziej dukana nie wchodziła w grę. Przybyło mi jeszcze 10 kg. Suma sumarum od września br. zaczęłam znowu dukać z nadbagażem 25 kg.
    Moim zdaniem zachodzenie w ciążę tuż po skończonej III fazie to duże ryzyko przytycia. Żeby się pilnować w ciąży trzeba mieć sporo zdrowia i dobrego samopoczucia żeby mieć siłę ciągle się pilnować. A gdy przychodzą jakieś dolegliwości, huśtawki nastrojów, stres często pocieszamy się jedzeniem...albo nie mamy siły komponować zdrowych posiłków... No, bynajmniej tak było w moim przypadku.
    Jeżeli miałabym komuś planującemu ciążę doradzać (po moich doświadczeniach), to doradziłabym żeby się nie odchudzać tuż przed zajściem, bo to wprowadzanie organizmu w kolejną huśtawkę, lecz skupić się na zdrowym odżywianiu i pilnowaniu żeby już nie przytyć. Potem w ciąży dalej się pilnować bardzo mocno i przytyć 6-8 kg zamiast 20. I zacząć dietę po zaprzestaniu karmienia, z resztą wiele osób chudnie z powodu samego karmienia. W kilogramach, uwierzcie wyjdzie na to samo, za to unikniemy rozhuśtania wagowego, hormonalnego itd... Aczkolwiek ono i tak będzie z tytułu samej ciąży...
    Druga opcja którą doradzam, to schudnąć, zrobić III fazę, odczekać pół roku i dopiero ciąża... Ale wiem, że to mało wykonalne, bo jak ktoś decyduje się na ciążę, to teraz albo za kilka miesięcy a nie za np. 1,5 roku.
    Image
    12.11.14 - start
    moje motto: ...róbmy swoje...
    Awatar użytkownika
    maagdat
    ZADOMOWIONY
    ZADOMOWIONY

Miejscowość: Warszawa

Postprzez krolendrju » 27 Wrz 2013, 02:54

dziękuje przydały się opinie :)
    krolendrju
    NOWY
    NOWY

Następna

• Reklamy

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy