Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Zakwaszenie, odkwaszanie organizmu

Zdrowie i tematy zdrowotne związane ze stosowaniem diety proteinowej. Moderatorka: pasqda

Re: Zakwaszenie, odkwaszanie organizmu

Postprzez vivalibre » 10 Lut 2011, 18:06

Zgadzam sie z toba marysiu, :D
a wam drogie panie zycze
troche optymizmu, 8-)
nie jestem utopistka,
zyje na tej ziemi moze nawet dluzej jak wy
i blogoslawie swoje podejscie do sprawy. :!:
Mam swoje klientki,ktore "startuja " z podobnymi
pogladami do waszych.
Nie mniej odnosze wrazenie,
ze panuje tu szczegolne malkontenctwo!!!
A hasla typu ;eko ,zdrowie ,zdrowa zywnosc,
dzialaja na wiekszosc jak plachta na byka. :oops:
I widze ,ze sa bombardowane z luboscia.
Kochane,macie napewno racje,
kazdy ja ma!
I ten ,ktory mowi ,ze juz nic nie ma sensu i ten ,
ktory traktuje iskierke jako swiatlo nadziei.
To w koncu my ksztaltujemy swoja wlasna rzeczywistosc
a nie odwrotnie. :idea:
( Nawet jezeli to mowili tacy jak Mars czy Engels!) :lol:
Image
Awatar użytkownika
vivalibre
OBSERWATOR
OBSERWATOR

Reklamy

Postprzez vivalibre » 10 Lut 2011, 22:21

Nowy watek o eko zywieniu uwazam za dobry pomysl..
Image
Awatar użytkownika
vivalibre
OBSERWATOR
OBSERWATOR

Postprzez vivalibre » 10 Lut 2011, 22:41

:!:
Apropos zakwaszania
wkleje wam tabelke prod spoz pod katem ph;

Cytat:
Kwasowość produktów spożywczych
Produkty wysoko-kwasowe. PH 5.0 do 6.0 - cukier rafinowany (biały) i nierafinowany (brązowy), ser edamski, jajka, majonez, ryby, skorupiaki, wołowina, wieprzowina, mięso z królika, kurczak, wątroba, mięso jagnięce, cielęcina, sztuczne słodziki, napoje gazowane bezalkoholowe, napoje musujące, papierosy, leki chemiczne, mąka pszenna biała, chleb pszenny, makaron biały, kasza manna, biały ryż, biały ocet spirytusowy, ciasta i wyroby cukiernicze, czekolada, piwo, kawa, dżemy, galaretki, alkohol, sól oczyszczana warzona i jodowana, czarne herbaty.

Produkty średnio-kwasowe.Ph 6.0 do 7.0 - orzechy wloskie, ser cheddar, ser z plesnią, śledzie, makrele, żyto, owies, pszenica, ryż, śliwki, borówki, oliwki, ryby, soki owocówe z cukrem, syrop klonowy, melasa, pikle, chleb z rafinowanych zbóż (owsa, ryżu, żyta), płatki zbożowe, skorupiaki, kiełki pszenicy, pełne ziarna pszenicy, wino, jogurt dosładzany, gryka, sery ( ostre), chleb ryżowy, jajka gotowane na twardo, ketchup, majonez, makaron pełnoziarnisty, ciasto na miodzie, orzeszki ziemne, prażona kukurydza, ryż basmati, ryż brązowy, sos soiowy, chleb pszenny z kiełkujących ziaren.

Produkty nieznacznie kwaśne - Ph 7.0 syrop ze słodu, syrop z jęczmienia, jęczmień, otręby, orzechy nerkowca, ziarna zbóż z miódem, owocami i syropem klonowym, żurawiny błotne, fruktoza, miód pasteryzowany, soczewica, mleko homogenizowane i pasteryzowane, melasa surowa, gałka muszkatołowa, musztarda, pistacje, ryż lub krakersy pszenne, ziarno żytnie, chleb żytni z kiełek, nasiona słonecznika, pestki dyni, orzechy włoskie, jagody, orzechy brazylijskie, masło solone, sery łagodny i kruche, krakersy z nierafinowanego żyta, cieciorka, suchy orzech kokosowy, mleko kozie homogenizowane, oliwki marynowane, orkisz.

Produkty obojętne - masło, śmietana, naturalny jogurt, serwatka naturalna, oleje.

Produkty średnio-zasadowe. Ph 7.0 do 8.5 - migdały, orzech kokosowy, mleko, fasola, kapusta, seler, soczewica, sałata, grzyby, cebula, warzywa korzeniowe, pomidory, morele, jabłka, banany, jagody, wisnie, figi, grapefruit, winogrona, cytryny, melon, pomarańcze, brzoskwinie, gruszki, maliny, mandarynki, śliwki, awokado, banany ( dojrzałe), marchew, seler naciowy, rodzynki, figi świeże, czosnek, agrest, Winogrona mało słodkie, grejpfrut,zioła zielone, sałata, nektarynki, brzoskwinie ( słodkie), gruszki, groszek słodki, daktyle, dynia, szpinak, jabłka kwaśne, fasola zielona, buraki,brokuły, hleb świętojański, imbir świeży, Winogrona kwaśne, kalarepa, sałata, pomarańcze, pietruszka, dynia, maliny, truskawki, słodkie zboże świeże, rzepa, ocet jabłkowy.

Produkty wysoko-zasadowe. PH 8.5 do 9.0 - awokado, buraki czerwone, marchew, ziemniaki, szpinak, suszone morele, rabarbar, cytryny, arbuz, melon, pieprz cayenne, suszone figi, wodorosty morskie, wapno palone, owoc mango, papaja, nać pietruszki, winogrona, rzeżucha, wodorosty, szparagi, cykoria, owoc kiwi, gruszki, ananas, rodzynki, soki roślinne z jarzyn.
Image
Awatar użytkownika
vivalibre
OBSERWATOR
OBSERWATOR

Postprzez dondamajk » 11 Lut 2011, 12:58

Witam, po kilkudniowej przerwie... drogie Panie przepraszam, że zgodnie z obietnicą we wtorek nie zameldowałem się z wynikami, ale z powodów służbowych dotarłem na badania dopiero 9 lutego (czyli po 14 dniach odciążenia organizmu), a wyniki odebrałem dopiero wczoraj. Lekarz była zadowolona z wyników powiedziała, że można je zakwalifikować jako normę i nie trzeba już monitorować mojego stanu.

Badanie z 19.01:
Kreatynina: 1,15 (0,6-1,2)
Mocznik: 44,9 (19,0-44,0)
Kwas moczowy: 8,4 (3,5-7,2)

Badanie z 09.02:
Kreatynina: 1,11 (0,6-1,2)
Kwas moczowy: 7,1 (3,5-7,2)

Jak widać wszystko się prostuje albo w zasadzie już wyprostowało... Kreatynina, która była w normie, jeszcze delikatnie spadła, kwas moczowy spadł bardzo mocno i mieści się już w normie, a mocznik utrzymał się delikatnie poza normą, ale podobno nie ma powodu do niepokoju. Marysiu dziękuje jeszcze raz za pomoc i słowa rozwagi, a Tobie Layla88 za dobrze trzymane kciuki... :lol:
Faza I:-----(02.11-06.11.2010)--5dni---104,5-101,0kg-(-3,5kg)
Faza II:----(07.11.10-30.01.11)-78dni--101,0-80,4kg--(-20,6kg)
Faza III----(31.01.11-trwa)------49dni--80,4-76,6kg----(-3,8kg)
132dni - 104,5-76,9kg (-27,9kg)

Image
Awatar użytkownika
dondamajk
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Layla88 » 11 Lut 2011, 14:52

dondamajk napisał(a):Witam, po kilkudniowej przerwie... drogie Panie przepraszam, że zgodnie z obietnicą we wtorek nie zameldowałem się z wynikami, ale z powodów służbowych dotarłem na badania dopiero 9 lutego (czyli po 14 dniach odciążenia organizmu), a wyniki odebrałem dopiero wczoraj. Lekarz była zadowolona z wyników powiedziała, że można je zakwalifikować jako normę i nie trzeba już monitorować mojego stanu.

Jak widać wszystko się prostuje albo w zasadzie już wyprostowało... Kreatynina, która była w normie, jeszcze delikatnie spadła, kwas moczowy spadł bardzo mocno i mieści się już w normie, a mocznik utrzymał się delikatnie poza normą, ale podobno nie ma powodu do niepokoju. Marysiu dziękuje jeszcze raz za pomoc i słowa rozwagi, a Tobie Layla88 za dobrze trzymane kciuki... :lol:

(własnie myślałam żeby do Ciebie napisac z pytaniem jak badania )
A prosze ;) :lol: I gratuluję ;)
Teraz Ty Trzymaj kciuki za mnie, też zrobiłam badania i wyniki ogólnie ok, też w normie, ale po ostateczną interpretację i idę po niedzieli do lekarza.
Image
Image
JESTEM MISTRZEM :D!
Jest 6 z przodu ;)
Faza 1- 3.01.11- 2kg
Faza 2-6.01.11- trwa...
NIE rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie!
Awatar użytkownika
Layla88
TWARDZIEL FORUMOWY
TWARDZIEL FORUMOWY

Postprzez iza » 11 Lut 2011, 15:57

Ally napisał(a):
vivalibre napisał(a):
Chcesz miec swierze i dobre?

takiego to raczej nie ma ;)

:geek: :geek: Brawo guru moderator zawsze na posterunku :!: :!:
Image
Połowy dzieła dokonał, kto zaczął /Horacy/
iza
BYWALEC
BYWALEC

Miejscowość: głęboka prowincja

Postprzez vivalibre » 11 Lut 2011, 19:25

Widze,ze niektorzy traktuja to forum,
jak ring!
rozgrywki na punkty!!
tak iza?
Brawo!
ten punkt to dla ciebie ,
czy dla moderatorki?

:mrgreen:
Image
Awatar użytkownika
vivalibre
OBSERWATOR
OBSERWATOR

Postprzez iza » 11 Lut 2011, 23:11

:oops: :oops: Nie ring, tylko pochwała krytycznego myślenia, bo to na tym forum tępione jest zawzięcie. Dzięki za mnóstwo cennych informacji, bo takich tu szukam. Gdyby nie krytyczne myślenie człowiek siedziałby w jaskini z maczugą.Często czytam ale piszę gdy mnie coś rozbawi.Dotychczas czytałam posty Marysi i Gredara -teraz i Twoje, bo można dowiedzieć się tego o czym nie napisał w książce dr Dukan.Mam do Ciebie pytanie -jakim jeśli chodzi o kwasowość produktem jest chrzan? Będę wdzięczna za odpowiedź i inne ciekawe informacje jak np. dlaczego stevia w Polsce nie jest dopuszczona jako produkt spożywczy do obrotu? Pozdrawiam
Image
Połowy dzieła dokonał, kto zaczął /Horacy/
iza
BYWALEC
BYWALEC

Miejscowość: głęboka prowincja

Postprzez marysia » 11 Lut 2011, 23:57

Dzięki serdeczne :D
Muszę się troche ogarnąć :oops: bo widzę,że ktoś mnie jednak czyta :roll:
Wiecie,że ja jestem do bólu upierdliwa z tymi warzywami i mimo wdzięczności mam Dukanowi za złe,że nie poświęcił im dużo miejsca w książce ;)
Wiele z nas uniknełoby rożnych skutkow ubocznych tej diety...
Mam jednak nadzieję,że w następnym wydaniu to się zmieni...
marysia
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Postprzez marysia » 12 Lut 2011, 00:28

;)
dondamajk napisał(a):Witam, po kilkudniowej przerwie... drogie Panie przepraszam, że zgodnie z obietnicą we wtorek nie zameldowałem się z wynikami, ale z powodów służbowych dotarłem na badania dopiero 9 lutego (czyli po 14 dniach odciążenia organizmu), a wyniki odebrałem dopiero wczoraj. Lekarz była zadowolona z wyników powiedziała, że można je zakwalifikować jako normę i nie trzeba już monitorować mojego stanu.

Badanie z 19.01:
Kreatynina: 1,15 (0,6-1,2)
Kwas moczowy: 8,4 (3,5-7,2)

Badanie z 09.02:
Kreatynina: 1,11 (0,6-1,2)
Kwas moczowy: 7,1 (3,5-7,2)

Dzisiaj jest chyba dzień dobroci dla Marysi :lol: Cały dzień miałam dzisiaj taki :D cholerka obawiam się,że to może być wyczerpany limit roczny :lol:
Dostałam już nawet jedną Walentynkę :oops: strasznie mnie rozczuliła.
Cieszę się bardzo,że badania OK :D wystraszyłeś mnie trochę wtedy :roll: całe szczęście,że nie było tak źle i że mimo tak młodego wieku jesteś rozsądny i dbasz o zdrowie. Odzywaj się czasem na forum ;) Powodzenia i wszystkiego dobrego :!:
Pozdrawiam
marysia
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

PoprzedniaNastępna

• Reklamy

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy