Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Potrawy na święta wielkanocne

Przepisy na potrawy bożonarodzeniowe zgodne z dietą Dukana. Moderatorka: MadziaRa

Re: Potrawy na święta wielkanocne

Postprzez e_M » 23 Kwi 2011, 19:47

ja niestety nie miałam specjalnego oleju ,żeby zrobić majonez , ale bez niego sos też jest wyśmienity :)
Image
e_M
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Reklamy

Postprzez natade » 23 Kwi 2011, 20:44

Na jutrzejsze śniadanko małe co nieco.... czyli własnoręcznie wykonany chrzan(zaznaczam że trzeba było użyć gogli narciarskich by się z nim uporać na tarce bo był tak parny:))!!
Image
Dodałam do niego protomajonez i oczywiście jaja.
Image
Moja inwencja na tej diecie mnie zadziwia:))
natade
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez nwg » 23 Kwi 2011, 21:37

natade napisał(a):(...) trzeba było użyć gogli narciarskich by się z nim uporać na tarce bo był tak parny:))!! (...)

Ja swój tarłem na tarasie, całkiem bezboleśnie. Jaja zaczęły się dopiero, jak go w domu zwilżyłem wodą z kwaskiem cytrynowym. Jeszcze w życiu tak szybko nie włączałem wyciągu :lol:
Image
Na diecie od 10.01.2011. Na DD od 07.02.2011 i 126 kg. Na trójce od 22.08.2011 do 04.11.2012.
Awatar użytkownika
nwg
TWARDZIEL FORUMOWY
TWARDZIEL FORUMOWY

Miejscowość: Sokołów Podlaski

Postprzez Kiana » 24 Kwi 2011, 18:17

No proszę jakie dzieła kulinarne :-) kulinarne ....i kto powiedział że na diecie chodzi się głodnym :?

To nasz dietetyczny talerzyk :-)

Image

Chlebek

Image
Image

21.03.2011 Faza I
26.03.2011 Faza II
01.06.2011 Faza III
brak Faza IV
01.01.2013 zrzucam nadrobione (3) kilogramy

Image
Powodzenia i cierpliwości !
Awatar użytkownika
Kiana
BYWALEC
BYWALEC

Postprzez Maryśanka » 24 Kwi 2011, 23:11

Ja wczoraj cały dzień gotowałam żeby dzisiaj najeść się dukanowsko :) Zjadłam pyszne śniadanko i miałam już przygotowane różne przysmaki na później, ale ok 12 zadzwoniła ciocia, że ja i moja rodzina musimy koniecznie do niej przyjechać na obiad, więc pojechaliśmy... Od 10(śniadania) do 18(powrotu do domu od cioci) zjadłam tylko 3 połówki jajka( majonez zdjęłam) i trochę ćwikły, patrząc jak cała moja rodzina zajada się ciastami i innymi pysznościami :cry: Nawet sobie nie wyobrażacie ile razy podczas tego rodzinnego spotkania miałam ochotę zjeść coś zakazanego! Po powrocie do domu zaatakowałam swoją dukanową lodówkę i zaspokoiłam głód po 2 krokietach, misce flaków, połowie blachy tiramisu, 2 pomidorach faszerowanych serkiem wiejskim i po ok 20 dag szynki z indyka :D
Później trochę chorowałam, bo mój brzuch ledwo co wytrzymał przyjęcie tylu potraw w błyskawicznym tempie, ale jest ok :P
Święta nie takie jak planowałam, ale jutro już spokojny świąteczny dzień dukania
[url=http://straznik.dieta.pl/]Image
I faza: -3,6 kg
II faza: (28.03.2011- 15.05.2011) -5,7 kg
III faza: start (16.05.2011-18.08.2011)
:D będzie dobrze
Awatar użytkownika
Maryśanka
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez nwg » 24 Kwi 2011, 23:18

PEPSI2 napisał(a):A najważniejsze, że te wszystkie pyszności w naszych lodówkach , spokojnie możemy szamac
(no przynajmniej większośc) :lol:

Joj! Przed chwilą omal nie pożarłem pomyłkowo kawałka wędliny, co była dla gości :). Brrr, jakie to cholerstwo tłuste. Zamiast niej zjadłem kawałek tyrajmiśka.
Image
Na diecie od 10.01.2011. Na DD od 07.02.2011 i 126 kg. Na trójce od 22.08.2011 do 04.11.2012.
Awatar użytkownika
nwg
TWARDZIEL FORUMOWY
TWARDZIEL FORUMOWY

Postprzez PEPSI2 » 25 Kwi 2011, 20:27

:D Marysianko to twój błąd ,że nic ze soba nie zabrałaś...
Ja się nie ruszałam z domu bez moich świątecznych dukanowskich danek i wędlinek.....heheeh,pakowałam je w pudełeczka i
bezczelnie kładłam koło siebie na stole ,ale częstowałam chętnie jeśli ktoś miał ochote ;)
Ale na szczęście niektórzy też byli na dietach , więc szło niektóre rzeczy wszamac :lol:
Ale dobrze ,że już dosyc tych fanaberii... :mrgreen:
Image
Dukan od 24.02.2011 :)
Awatar użytkownika
PEPSI2
GADUŁA
GADUŁA

Postprzez nwg » 25 Kwi 2011, 20:41

Ja dzisiaj w gościach żułem gumę i popijałem herbatkę ze słodzikiem. Z pełnym spokojem, bo na diecie dorobiłem się tłuszczowstrętu. Jak widzę tłuszcz, np. w wędlinie, to apetyt z miejsca mi przechodzi. Dzisiaj na obiad jedliśmy pieczone bez tłuszczu przez moją dukająca mamę kurze ćwiartki. Nie wiedziałem, że kura z tyłu jest taka tłusta! Ledwo toto zjadłem.

BTW: RE-WE-LA-CYJ-NY okazał się mój świąteczny "schab": duży filet z indyka obsypałem marynatą do mięs (taką, co ją każą rozrabiać z olejem), zostawiłem na noc w lodówce, a następnego dnia obwiązałem sznurkiem i upiekłem w rękawie, oczywiście bez grama tłuszczu. Dukający i nie dukający pożarli go w przerażająco szybkim tempie. Będę sobie to piec, zamiast kupować wędzonego indyka po 30 zł za kilogram.
Image
Awatar użytkownika
nwg
TWARDZIEL FORUMOWY
TWARDZIEL FORUMOWY

Postprzez maagdat » 25 Kwi 2011, 21:00

PEPSI2 napisał(a)::D Marysianko to twój błąd ,że nic ze soba nie zabrałaś...
Ja się nie ruszałam z domu bez moich świątecznych dukanowskich danek i wędlinek.....heheeh,pakowałam je w pudełeczka i
bezczelnie kładłam koło siebie na stole ,ale częstowałam chętnie jeśli ktoś miał ochote ;)
Ale na szczęście niektórzy też byli na dietach , więc szło niektóre rzeczy wszamac :lol:
Ale dobrze ,że już dosyc tych fanaberii... :mrgreen:

Dokładnie ja też tak miałam :) Niektórzy trzymali się od mojego z daleka, a niektórzy z chęcią próbowali :) Jednak kopiec kreta okazał się rewelacją i zachwalali go po prostu wszyscy!
Ale też się cieszę że już po świętach i że wracamy do normalności. Niby nie siedziałam cały dzień za stołem, a wręcz fundowałam sobie wyjścia z domu, ale i tak czuję się ciągle najedzona i aż boję się jutro wejść na wagę, mimo że jadłam tylko dukanowe :cry:
Image
12.11.14 - start
moje motto: ...róbmy swoje...
Awatar użytkownika
maagdat
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Miejscowość: Warszawa

Postprzez katarina28 » 17 Mar 2013, 11:00

wszystko przeczytałam i tak oto powstała moja lista na świeta :D

babka wielkanocna cytrynowa
pascha ze skórką pomaranczowa, jagodami goji i orzechami
jajka faszerowane
sałatka warzywna
pasztet drobiowy
buraczki z chrzanem
żurek z jajkiem i kiełbaską z piersi
pieczeń z indyka – wersja obiadowa
chlebek sojowy
masło czosnkowe z jogurtu greckiego
jajka z majonezie
majonez light
kotlety jajeczne w sosie koperkowym
szynka w galarecie
bigos
kiełbaska z piersi
kabanos z piersi
cebulaczki Marysi
Image

i to wszystko dla niej
Awatar użytkownika
katarina28
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: Stare Babice

PoprzedniaNastępna

• Reklamy

Wróć do Przepisy Świąteczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy