Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Potrawy na święta wielkanocne

Przepisy na potrawy bożonarodzeniowe zgodne z dietą Dukana. Moderatorka: MadziaRa

Potrawy na święta wielkanocne

Postprzez madam » 06 Lut 2011, 00:21

Zima się niech kończy ,a wiosną święta wielkanocne .Proponuję temat związany z przepisami na wielkanocny stół.
23.10.2010- I Faza czas trwania 10 dni ubytek 7kg // II Faza 5/5 trwa cały czas!!
28.01.11-26kg.mniej , 23.02.11-już 30kg.mniej , 25.03.11-32,100kg.mniej
12.04.11- 35kg mniej , 24.04.11-38kg 19.06.11-45,5 mniej ,08.08.11-49,5 mniejImage
Awatar użytkownika
madam
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Reklamy

Re: Potrawy na święta wielkanocne

Postprzez madam » 06 Lut 2011, 00:51

Buraczki z chrzanem.
Ugotowane buraki zetrzeć na tarce dodać zmielony kminek,sól słodzik do smaku i kilka łyżeczek startego chrzanu , Można kupić w sloiczku czysty chrzan slodzony słodzikiem ,a nie cukrem. Wymieszać wszystko dokładnie i gotowe.
Chrzan z jajkiem.
Ugotować 10 jaj na twardo ,obrać i zostawić tylko żółtka rozgnieść widelcem na jednolitą masę dodać sól, słodzik i trochę pieprzu do smaku ,dodać chrzan oraz wlać okolo 3 -4 łyżek joguru o% wymieszać wszystko dokładnie i gotowe.
Chrzan ze "śmietaną"
Jeden duży jogurt 0% dodać słodzik i chrzan w ilości wg.uznania pycha .
To są sprawdzone przezemnie już zmodyfikowane przepisy dla diety Dukana,polecam
Sos tatarski
Pozostale białko z przepisu z chrzanu z jajkiem wykorzystuję dalej.
I tak: siekam na drobno białko,drobno kroję 1 pęczek cebulki zielonej,do tego pokrojone drobno grzybki marynowane ,2 ogórki korniszony 1 łyżka musztardy 1 duży jogurt 0%,sól,pieprz do smaku.
1/2 szklanki bulionu z kostki winiary -odtłuszczonego 1 łyżeczka żelatyny (rozpuścić w bulionie) i połączyć całość
Smacznego
23.10.2010- I Faza czas trwania 10 dni ubytek 7kg // II Faza 5/5 trwa cały czas!!
28.01.11-26kg.mniej , 23.02.11-już 30kg.mniej , 25.03.11-32,100kg.mniej
12.04.11- 35kg mniej , 24.04.11-38kg 19.06.11-45,5 mniej ,08.08.11-49,5 mniejImage
Awatar użytkownika
madam
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez alutka.k » 24 Lut 2011, 13:06

Galantyna z kurczaka
kurczak okolo 2kg(najlepiej jak najbardziej okragly)
sol,pieprz
bulion lub ugotowany rosol
w orginale bulka namoczona w mleku,ale moze byc tez ciemna bulka dla III fazy lub otreby-3 lyzki dla I lub II fazy
1 jajko

kurczaka umyc i deikatnie zeby nie podrzec obrac ze skory,mi sie udalo w calosci,ale mozna tez przeciac pod jednym skrzydlem ,aby skora miala ksztalt prostokata,a ewentualne dziury zalatac skora po udkach.moze wydaje sie to trudne,ale w rzeczywistosci wcale takie nie jest ;) .
mieso z kurczaka odzielic od kosci i zmielic 2 krotnie razem z bulka lub otrebami namoczonymi i odcisnietymi z mleka! do mielonego dodac sol,pieprz i jajko,dokladnie wymieszac.na rozlozonej skorze ulozyc mase i zawinac dosc ciasno,potem calosc zawinac jeszcze mocniej w lniana sciereczke,zawinac nicia konce i przez cala rolade tez.wlozyc do garnka z rosolem i gotowac na wolnym ogniu godzine.nie doprowadac do wrzenia!po godzinie wylaczyc piec ,a potrawe zostawic na kolejna godzine aby pomalu stygla w tym rosole.po uplywie podanego czasu wyciagnac galantyne na plaskie naczynie i przycisnac od gory deska do rojenia ewentualnie czym innym plaskim i dosc ciezkim.tak musi stygnac juz do momentu ,az mozna schowac do lodowki.jest to moja ulubiona potrawa wielkanocna z dziecinstwa,we wtorek robilam ja sama pierwszy raz i wyszla pyszna delikatna kurczakowa wedlina idealna na wilkanoc ,szczegolnie dobrze komponuje sie z cwikla,ale tez na otrebowych kanapkach z zielonym ogorkiem,zniknela mi juz prawie cala,ale kolejna dopiero a swieta :lol:
alutka.k
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Miejscowość: opole

Postprzez w1217 » 22 Mar 2011, 12:24

madam napisał(a):Zima się niech kończy ,a wiosną święta wielkanocne .Proponuję temat związany z przepisami na wielkanocny stół.

OJ KOCHANA PODZIWIAM TWÓJ ZAPAŁ .....OBY mi go nie zabraklo..aco do przepisików jestem za przynajmniej nie bede uciekala z domu jak rodzinka bedzie sie zajadała pysznosciami. pozdrawiam serdecznie.
Image[/url]

FAZA 1:16.03-22.03 2011: -1,7 TROSZKĘ MAŁO- WAŻNE ZE MNIEJ:)
FAZA 2 :17.03.......

Z nadzieją brnę przez życie,
że czeka mnie nagroda,
i z dumą na swym czole
idę po życia schodach....
w1217
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez Perelka » 03 Kwi 2011, 13:03

Też jestem za :)
Z przyjemnością poczytam co tam dukanki proponują na Wielkanoc :)
oprócz jaja :D
START:
Faza I: 7.02.2011 (3,5 kg mniej)
Faza II: 14.02.2011 (22,5 kg mniej)
Faza III: 30.07.2011 (waga wyjściowa: 61 kg!)

Image

"Pamiętaj, że nawet najdłuższą podróż należy zacząć od pierwszego kroku..."
Awatar użytkownika
Perelka
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez redieta » 04 Kwi 2011, 10:34

Na śniadanie i obiad wielkanocne zaprosiłam rodzinę będzie nas 6 osób: ja z mężem, moja mama i teściowie z babcią.

Na sniadanie planuje podać:
1. paschę na chudym białym serze ze słodzikiem i skórką pomarańczowa - przepis zmodyfikuje pod moją dietę będę to robić po raz pierwszy w życiu mam nadzieję że wyjdzie:)
poza tym jak nie zjemy zawsze będę mogła wykorzystać farsz do naleśników
2. teriina z łososia z tej strony ---->http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_owoce_morza/losos_z_alaski/terrina_z_lososia/przepis.html - również serek zastąpię dozwolonym na diecie:)
3. jajka faszerowane

reszta to już nie dukanowe jedzonko: pasztet z soczewicy - podobno przepyszny:) i bardzo łatwy, biała kiełbasa, wędliny, pomidorki koktajlowe z mozarellą, rolada z żółtego sera z warzywami. Oraz ciasta: baba drożdżowa, mini mazurki wykonane w tarteletkach z rożnymi nadzieniami: makowym, chałowym, kajmakowym itd....

Na obiad planuje podać: no i tu mam mały problem :?
najpierw myślałam o jakieś pieczenie ponieważ chciałam upiec wszystko odpowiednio wcześniej aby spokojnie spędzić święta ale nigdy w życiu nic takiego nie robiłam więc zastanawiam się nad: indykiem faszerowanym lub nad kurczakiem nabitym na butelkę albo
1. roladki z szynką i szpinakiem również ze strony kwestia smaku http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/kurczak/w_szynce_parmenskiej/przepis.html
2. Kieszenie z kurczaka nadziewane ryżem, żurawiną i serem feta http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/kurczak/nadziewany_ryzem/przepis.html
3. Szaszłyki z kurczaka z szynką parmeńską http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/kurczak/szaszlyki_z_kurczaka/przepis.html

oczywiście z moimi modyfikacjami

dodatki to:
młode ziemniaki, szparagi, świeże sałaty itd..

mam problem z zupą myślę o tym:
Zupa brokułowa z kurczakiem http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/zupy/brokulowa/przepis.html lub
Zupa szparagowa z kurczakiem, nowalijkami i pesto bazyliowym http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/szparagi/zupa_z_nowalijkami/przepis.html

bardzo zależy mi aby był to uroczysty i wykwintny obiad z którym sobie poradzę:)
Co myślicie o taki menu? A może macie jakieś swoje sprawdzone przepisy na efektowne i pyszne dania. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź ponieważ juz teraz planuje zakupy i organizacje przyjęcia aby wszystko było dopięte na ostatni guzik:)
Image[/url]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ważę się zawsze 01 miesiąca
25.01-30.01faza1- 3 kg
faza II
31.01 - 62kg
01.03- 56,4kg
01.04 - 53,6 kg
01.05 - 52,1 kg
01.06-???
Awatar użytkownika
redieta
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez schulcus » 04 Kwi 2011, 13:23

A ja mam zamiar zrobić jajeczka przepiórcze w sosie wielkanocnym:
20 jajeczek
100g majonezu (oczywiście Dukana)
1 łyżka musztardy
2 łyżki pieczarek marynowanych
1 łyżka szczypiorku
2 łyżki rzeżuchy
1 ogórek kiszony
sól i pieprz

Z wszystkich składników (oprócz jaj) robimy sos i polewamy ugotowane jajeczka - pycha. Od jakiegoś czasu robię te jajeczka - nawet jak nie byłam na diecie tylko dodawałam normalny majonez. Na całe szczęście w święta będę w dniach z warzywkami :D (II Faza)
Będę robić też śledzika po japońsku, jajka z pieczarkowym farszem, jakąś sałatkę i śledzika na zielono. Piec będę sernik i babkę co do przepisów jeszcze nie wybrałam z jakich :D.
Na obiad w pierwszy dzień Pierś z indyka faszerowana podgrzybkami a na drugi dzień roladki wołowe chyba z pieczarkami choć muszę pomyśleć, bo jakoś za dużo tych grzybów ;)
http://straznik.dieta.pl/]Image

I Faza zakończona (28.II.2011 - 6.III.2011)
II Faza 5/5 - od 7.III.2011 do 5.V.2011 ja,
III Faza od 5.V.2011 - 22.VII.2011
23.VII.2011 IV Faza :D
mój mąż III Faza od 18.VII.2011 - 07.02.2012
Awatar użytkownika
schulcus
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez BaśkaKaśka » 05 Kwi 2011, 16:09

Mnie święta Wielkanocne jakoś kojarzą się z pasztetem i chrzanem, w ramach próby wytworzyłam dziś taki pasztet!

Pasztet drobiowy

4 ćwiartki kurczaka
15 dag wątróbki drobiowej
3 jaja
łyżka otrąb(niekoniecznie)
mała marchewka
1 pietruszka
mały kawałek selera
cebula duza
ziele angielskie
liść laurowy
gałka muszkatołowa
sól
pieprz

Kurczaka obrać ze skóry, przygotować wszystko jak do gotowania rosołu ale zastosować małą ilość wody, dołożyć liście laurowe i ziele angielskie, pod koniec gotowania dołożyć wątróbkę i gotować do miękkości. Odcedzić, wrzucić wszystko do malaksera lub zmielić maszynką do mięsa, dodać jaja, otręby,gałkę muszkatołową i inne przyprawy do smaku.Wyłożyć do tzw . keksówki, piec ok 1 godziny w temp. 180 stopni.
Smacznego!
Image
I faza od 31.01.2011 do 05.02.2011 - 2,9 kg
II faza od 06.02.2011 do 07.08.2011 - 20 kg
III faza od 08.08.2011 do 31.03.2012
IV faza od 01.04.2012.......
Basia
http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=7049
Awatar użytkownika
BaśkaKaśka
TWARDZIEL FORUMOWY
TWARDZIEL FORUMOWY

Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez vietka » 05 Kwi 2011, 18:11

Hej.Ja też myślę co fajnego zrobić w święta.Może ktoś ma pomysł na flaczki?Uwielbiam te tradycyjne mojej mamy.Ale muszę je jakoś wychudzić.
Image[/url]
start 05 luty 2011
I etap 5 dni -7kg
II etap od 12 luty 2011

30-STKA ZA MNĄ!!!
vietka
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez kama55 » 06 Kwi 2011, 19:15

Flaki robię bardzo często, dla rodziny w normalnym wydaniu, a dla siebie wcześniej odlewam i nie robię zasmazek tylko zagęszczam łyżeczką skrobi z wodą.
Tutaj masz przepis http://www.forum.dietaproteinowa.eu/topic/190-flaki/
Image
kama55
GADUŁA
GADUŁA

Miejscowość: Parczew

Następna

• Reklamy

Wróć do Przepisy Świąteczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy