Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Odchudzanie po 40-tce...

Wszystko co jest związane z urodziwą sylwetką i obliczem. Moderatorka: Serenity

Re: Odchudzanie po 40-tce...

Postprzez izakka » 04 Sie 2011, 19:52

zrbiłam mieszankę: soli, kawy naturalnej i cynamonu...rewelacja :) tylko należałoby ocenić efekty przy dłuższym stosowaniu.
Image

faza uderzeniowa: 23lipiec-27lipiec=========> (-) 3kg.
izakka
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Reklamy

Postprzez Mazelka » 04 Sie 2011, 20:01

izakka napisał(a):zrbiłam mieszankę: soli, kawy naturalnej i cynamonu...rewelacja :) tylko należałoby ocenić efekty przy dłuższym stosowaniu.

dokladnie, u mnie juz widac efekty ,ale powiem zczerze ,ze juz kilka mieisecy sie tak zasalam . Poza tym ja juz w III fazie jestem i cialo dopiero teraz zaczyna sie jakos modelowac.
Ciesze sie ,ze skora ktora mi po piersiach zostala juz nie jest taka naciagnieta a piersi znowu zaczynaja wygladac jakos a nie jak jajko w worku
male ale zgrabne i tak mi sie podoba, bo juz sie balam ze taka brzydka zostane
jednak nie
no i brzuch juz coraz ladniejszy , pomimo rozstepow
Mazelka
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Postprzez StelkaM » 21 Lip 2015, 15:04

Widzę, że temat już parę lat temu umarł.
Czy są jeszcze jakieś kobiety po 40tce, które się odchudzają?
Mam ponad 43 lata i zaczęłam odchudzanie (któryż to raz w życiu :( ) na Dukanie.
Dzisiaj rano się zważyłam i z przerażeniem stwierdziłam, że ważę 91.7 kg - podczas, gdy obiecałam sobie, że nigdy już nie przekroczę w górę progu 90 kg :/
No, ale w ciągu ostatnich tygodni poszły hektolitry piwa, i niestety, widzę efekt :(
Prawdę mówiąc - nie mam jakichś szalonych planów. Jeśli waga zejdzie mi do 82 kg, to już będę zadowolona.
Oczywiście - jeszcze lepiej byłoby ważyć 72 kg, ale po pierwsze nie wiem, jak będzie... a po drugie - o skórę się bardzo, ale to bardzo boję.
Jest tu ktoś w podobnej do mojej sytuacji?
Image
StelkaM
NOWY
NOWY

Postprzez StelkaM » 21 Lip 2015, 15:11

A - i co do skóry, to podejrzewam, że w naszym wieku ogromną korzyść przyniosą jej masaże (ale porządne masaże, a nie nacieranie się), plus sport.
Tyle, że bardzo boję się efektów pierwszej i drugiej fazy...
Mówicie, że w trzeciej się już wszystko zaczyna wygładzać i normalizować?
Image
StelkaM
NOWY
NOWY

Postprzez StelkaM » 22 Lip 2015, 10:12

Oczywiście dzień pierwszy i największy spadek wagi. Jak zwykle.
Kilogram w dół, mimo nieprzestrzegania wczoraj do końca zasad.
Sądzę, że największy w tym udział ma brak piwa - zresztą od paru dni. Wolę nie wiedzieć, ile ważyłam trzy dni temu :P
Póki co, założenie jest takie, że schodzę do 86 kg, żeby zmieścić się w granicach nadwagi, a nie otyłości.
A potem już będzie z górki, mam nadzieję - tzn. najpierw "utrwalenie" nadwagi, schodząc do 82 kg.
Mniej, niż 82 kg, nie ważyłam już od 20 lat, więc łatwo ani wesoło zejść niżej na pewno nie będzie.
Moja tarczyca mi nie pomaga - ostra niedoczynność plus Hashimoto robią swoje.
Chyba wrócę do wspomagania się selenem, bo to faktycznie też mi pomaga.
Rozmawiałam wczoraj z 70-letnim facetem pracującym na co dzień interdyscyplinarnie, na pograniczu biochemii, medycyny, dietetyki, sportu. Jest lekarzem, ale interesuje go człowiek jako całość, bo on uważa, że nie można tych dziedzin traktować osobno.
Jak usłyszał "niedoczynność tarczycy i Hashimoto", to pierwsze, co powiedział, brzmiało "dieta niskoglikemiczna, cukru - mam nadzieję - nie jesz wcale, owoce zdecydowanie tylko od święta".
Akurat się zgadza, "popłynęłam" ostatnio przez parę miesięcy na weekendach (oraz czasem również wieczorach w tygodniu) z koleżeństwem i na alkoholu wypijanym przy tych okazjach.
Na szczęście za słodyczami nie przepadam, a owoce dla mnie kończą się raczej przyjemnym wyglądaniem na talerzu.
Niemniej chleb potrafię wsunąć w ilości dwóch kromek dziennie, a do tego poprawić ryżem albo kaszą na obiad.
Zobaczymy, co będzie teraz.
Image
StelkaM
NOWY
NOWY

Postprzez Szumi33 » 05 Lip 2018, 10:22

Odchudzanie po 40 nie jest proste, ale jak to mówią, dla chcącego nic trudnego ;) ważne, aby robić wszystko z rozsądkiem. Proces odchudzania również potrzebuje czasu. Jak można przeczytać na https://szczuplejsza.pl/odchudzanie-po-40-najwazniejsze-zasady/ kluczem do sukcesu jest regularna aktywność fizyczna, ale także wiele innych czynników. Trzeba też pamiętać, aby spadek wagi nie był zbyt szybki, bo same sobie zaszkodzimy. Do dzieła dziewczyny!
Szumi33
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez kamil778 » 06 Lip 2018, 10:52

Moim zdaniem nie ma złego wieku w którym można się odchudzić

NOWY

Postprzez Marienna2 » 22 Sie 2018, 08:37

Dieta potrafi zdziałać cuda i to nie tylko jeżeli chodzi o szybkie i skuteczne odchudzanie. Są też diety, które są typowo dietami zdrowotnymi. Mnie interesuje teraz np. dieta pudełkowa w łuszczycy Mam nadzieje że zmiana trybu odzywiania pomoże mi w odzyskaniu dawne kondycji skóry. Wiadomo, że leki też trzeba przyjmować, ale to co jemy także bardzo wpływa na nasze ogólne zdrowie i kondycje.
Marienna2
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez Broq » 23 Wrz 2018, 14:31

Moim zdaniem odchudzać można się w każdym wieku, kwestia tylko tego jak się to robi. Powinnaś odezwac się do dobrego i doświadczonego trenera personalnego https://dawidwozniakowski.pl/ , który będzie w stanie ułożyć Ci odpowiednio dobraną do Twoich potrzeb diete oraz ewentualnie plan treningowy. Wtedy moim zdaniem odchudzanie ma największy sens i największą szanse na powodzenie
Broq
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Postprzez Beciks00 » 25 Paź 2018, 14:35

Nie ma złego czasu na zadbanie o siebie i na odchudzanie. Jednak w tym wieku na pewno nie jest to też już tak łatwe jak w czasach waszej świetności. Zainteresujcie się może takimi zabiegami jak endermologia https://lipoline.pl/endermologia/ Pozwala ona na pozbycie się niechcianego cellulitu i na świetne wymodelowanie waszej sylwetki
Beciks00
NOWY
NOWY

PoprzedniaNastępna

• Reklamy

Wróć do Wdzięk & Uroda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy