Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

błonnik

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane z dozwolonymi produktami na diecie proteinowej. Moderatorka: mahisna

błonnik

Postprzez Maślana » 11 Maj 2010, 07:13

Czy ktoś z Was stosuje może dodatkowo błonnik, np. błonnik Microstructure lub w tabletkach np. aplefit ?
Czy ma to wpływ na skuteczność diety ?
Czy w ogóle zalecane jest przy diecie proteinowej stosowanie innych suplementów niż witamin ?
Maślana
NOWY
NOWY

Reklamy

Re: błonnik

Postprzez isabel76 » 12 Maj 2010, 09:51

Błonniku jest dużo w otrębach, które na diecie dukana i tak należy spożywać regularnie. Zazwyczaj codzienna ich porcja ładnie reguluje wszelkie nieprawidłości, ale zauważyłam na forum, że niektóre osoby zażywały dodatkowo witaminy bo odczuwały braki (zresztą wyczytałam w książce dukana, że suplementy witaminowe nie są zakazane).
isabel76
OBSERWATOR
OBSERWATOR

Postprzez bomba » 17 Maj 2010, 19:53

jesli otręby nie pomagają można jesc lub łykac błonnik
Walka z HASHIMOTO ( tarczyca ), hiperinsulinizmem , nietolerancją glukozy i powolnym spadkiem wagi.
bomba
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: okolice stolicy

Błonnik?

Postprzez jestem_super » 20 Maj 2010, 07:15

Witam wszystkich...dieta spoko po 3 dniach 1,5 kg mniej, niemniej jednak pomimo tego, iz przyjmuje duza ilosc plynow, szczegolnie wody, mam nieco pogorszony proces trawienny. Czy w trakcie tej diety mozna lykac blonnik w tabletkach jako suplement diety, czy moze zawierac on skladniki niedopuszczalne w diecie dr Dukana?
jestem_super
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Re: Błonnik?

Postprzez alleha » 20 Maj 2010, 07:40

otreby powinny pomagac, ale mysle ze mozna wspomagac sie blonnikiem. ale zobaczy czy w tabletkach blonnikowych jest tylko blonnik :D
Image
FI (23-27/02) -3.1kg
FII 3/3
maly cel: 69,9kg do 12 czerwca - przeprowadzka do paryza :D
Awatar użytkownika
alleha
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: birmingham, uk

Postprzez jestem_super » 20 Maj 2010, 07:56

dziękuję za odpowiedź, jednak chyba nie moge bo tam jest blonnik owsiany blonnik jablkowy i blonnik pomaranczowy
jestem_super
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez jestem_super » 20 Maj 2010, 07:57

Image
jestem_super
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez bomba » 20 Maj 2010, 08:43

kup w takim razie w tabletkach
Walka z HASHIMOTO ( tarczyca ), hiperinsulinizmem , nietolerancją glukozy i powolnym spadkiem wagi.
bomba
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: okolice stolicy

Postprzez jestem_super » 21 Maj 2010, 11:55

Dzięki, udało mi się dostac otręby owsiane więc zamiast błonnika wcinam otręby na odrobinie beztłuszczowego mleka...one akurat są bogate w błonnik :)
jestem_super
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez Malgo » 20 Wrz 2010, 17:30

W kwestii błonnika - po wypróbowaniu chyba wszystkich, od dawna już używam tylko jednego / a będąc na Dukanie też/ pn. Jeliton. Są to tylko sproszkowane łuski babki. Jest bez smaku, tzn. ani słony, ani słodki. Robię z niego przeróżne "sosy" do polewania mięsa - co przydaje się na I fazie. Np. dzisiaj: pół szklanki kefiru 0 % + pół łyżeczki chrzanu+ łyżeczka błonnika i po 5 min. pyszny, gęsty soso chrzanowy jak znalazł. Polecam też z odrobiną musztardy - musztardowy, albo z solą i gałką muszkatołową - prawie jak beszamel . Aż się sama dziwię, jakie pomysły dyktuje potrzeba :) A dodatkowo super na perystaltykę jelit.

Unikam natomiast tych pseudo-błonnikow w kolorowych opakowaniach. Bo nie dość, że mają małą zawartość błonnika, to z racji na aromat - są raczej mało uniwersalne.
Image[/url]
Dietuję od 19.09.2010 r.[/color]
Malgo
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Następna

• Reklamy

Wróć do Porady - produkty spożywcze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

• Reklamy