Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

od czego zacząć??

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane ze stosowaniem diety proteinowej (etapy, rytm, zasady itd.). Moderatorka: Skadi

od czego zacząć??

Postprzez helioda » 27 Wrz 2010, 13:42

Bardzo chcę przejść od jutra na dzietę Dukana, przeczytałam książkę i nadal nie wiem od czego zacząć. mam dużą otyłość. Czy najpierw powinnam pić ciepły napój przed śniadaniem czy nie. Jakie posiłki są najlepsze na pierwszy dzień. kiedy i jak powinnam się ważyć? Bardzo proszę o pomoc i wskazówki chcę znowu wrócić do formy?
helioda
NOWY
NOWY

Miejscowość: Warszawa

Reklamy

Re: od czego zacząć??

Postprzez Pikawka » 28 Wrz 2010, 07:56

wystarczy, że poczytasz forum ;) tu naprawdę są odpowiedzi na wszystkie twoje pytania ;)
Image
I faza: 16 - 22.11.13r.
II faza: 23.11 - ???
Awatar użytkownika
Pikawka
SPECJALISTA DIETY DUKANA
SPECJALISTA DIETY DUKANA

Postprzez helioda » 28 Wrz 2010, 08:19

Tak oczywiście poradzę sobie sama. Dokopać się do cczegoś konkretnego to trochę mija więc w trakcie diety chciałam buszować po forum. I z malutkim dzieckiem na rękach to trochę niewykonalne.
Widzę że na chęć pomocy innym i wsparcie to chyba tu liczyć nie można.
Dzięki za radę i pomoc.
helioda
NOWY
NOWY

Postprzez Pikawka » 28 Wrz 2010, 08:33

eeeee no dziękuje za totalne zjechanie mnie :roll: Co ja ci zrobiłam? napisałam tylko że na forum jest mnóstwo porad i że warto je poczytać. Skąd miałam niby wiedziec, że masz małe dziecko i mało czasu? Wróżką kurde nie jestem :roll:
Image
I faza: 16 - 22.11.13r.
II faza: 23.11 - ???
Awatar użytkownika
Pikawka
SPECJALISTA DIETY DUKANA
SPECJALISTA DIETY DUKANA

Postprzez anoxee » 28 Wrz 2010, 08:37

Pikawka :lol:

helioda, może należy zacząć od przeczytania książki? Są tutaj osoby z małymi dziećmi i jakoś im to w niczym nie przeszkadza. To raczej Ty starasz się być wygodna, niż Pikawka złośliwa. :roll:
Do boju!
FI - 25.10.11-29.10.11 -3,1 kg
FII - 30.10.11

Image
Image
Awatar użytkownika
anoxee
GADUŁA
GADUŁA

Postprzez ayamatte » 28 Wrz 2010, 08:48

mamy Ci podać na tacy jadłospisy na całą dietę?
każda z nas spędziła godziny przeszukując forum i czytając tematy które nas interesują...mając czasem nawet dwójkę dzieci albo pracując od rana do wieczora.
I faza 11.09.2010 - 14.09.2010 = 3.3kg
II faza 15.09.2010 - ??
Image
Awatar użytkownika
ayamatte
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: Śląsk

Postprzez Ally » 28 Wrz 2010, 08:52

ayamatte napisał(a):mamy Ci podać na tacy jadłospisy na całą dietę?
każda z nas spędziła godziny przeszukując forum i czytając tematy które nas interesują...mając czasem nawet dwójkę dzieci albo pracując od rana do wieczora.

albo trójkę ;)

Poza tym watek o jadłospisie, o menu na poszczególne dni jest ;)
Ally
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Postprzez aliss1979 » 28 Wrz 2010, 09:14

Zacznij, hm najlepiej od początku. Po przeczytaniu książki jest zdecydowanie łatwiej. Skup się na razie na fazie I. Zaplanuj pierwsze 5 - 10 dni (zależy ile chcesz schudnąć) U mnie to było 5 dni. Zajrzyj na przykładowe menu i przepisy. Rozpisz sobie menu z tych przepisów - to co lubisz jeść (oczywiście z dozwolonych produktów). Ja jadłam głównie kurczaka, szynkę gotowaną z indyka/kurczaka, nabiał 0 - 3%, tuńczyka w sosie własnym i makrelę wędzoną. Spokojnie można na tym przeżyć, a nawet delektować się. Pij dużo, przed, w trakcie i po posiłku. Organizm tego potrzebuje. Nie zapominaj o otrębach owsiannych - 2 łyżki dziennie (zrób sobie chlebek, bułki - jeśli tak jak i ja nie potrzfisz żyć bez pieczywa - są naprawdę smaczne). Ja ważę się codziennie, rano, naczczo. Zapisuj wyniki - to pomaga w wytrwałości i zapisz wymiary przed dietą. Pozdrawiam i powodzenia (ja też mam małe dziecko, pracuję i nie narzekam na nadmiar wolnego czasu - ale jakoś daję radę, więc dasz i Ty).
Image

I faza: 2-6 sierpień - 2,7 kg
II faza: 7 sierpień - ?? październik 2010
Awatar użytkownika
aliss1979
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez Gosiasamosia » 28 Wrz 2010, 09:28

helioda napisał(a):Bardzo chcę przejść od jutra na dzietę Dukana, przeczytałam książkę i nadal nie wiem od czego zacząć. mam dużą otyłość. Czy najpierw powinnam pić ciepły napój przed śniadaniem czy nie. Jakie posiłki są najlepsze na pierwszy dzień. kiedy i jak powinnam się ważyć? Bardzo proszę o pomoc i wskazówki chcę znowu wrócić do formy?

To jakaś prowokacja ?? Przeczytałaś książkę i nadal nie wiesz ? Nie wciskaj kitu,że czytałaś,albo zacznij czytać ze zrozumieniem.Skoro tam nie widziałaś przepisów i rad doktorka to tutaj nawet jak Ci podamy wszystko na tacy też pewnie czegoś nie zrozumiesz.
Nie no...jestem grzeczna,ale ten post mnie rozwalił.
Image
02.08.2010 - początek diety
25.01.2011 - IV faza
Awatar użytkownika
Gosiasamosia
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: Katowice

Postprzez helioda » 28 Wrz 2010, 09:40

allis79 wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Trochę przeraż mnie brak czasu, malusieńkie JEDNO dziecko i praca. Czy zanjdę czas na dietę?

Ksiązkę przeczytałam tak jak pisałam na początku. Nie przypominam sobie żebym prosiła o cały jadłospis tylko o podpowiedź od czego warto zacząć. Wygodna tez nie jestem, liczyłam na Wasze doświadczenie. Ale widzę że większość osób, raczej lubi pyskówki (bo sporo Was tu się wypowiedziało dopiero po moim 2 wpisie) niż komuś pomóc!

Pikawka przepraszam za "pojechanie" to nie było moim celem.

allis79 jeszcze raz bardzo dziękuję. Nigdy się nie odchudzałam, bo nie musiałam, niestety ciąża to zmieniła i przyznam szczerze że nie wiedziałam od czego zacząć.

Pozdrawiam i życzę trochę więcej pozytywnego podejścia do nowych zagubionych osób.
helioda
NOWY
NOWY

Następna

• Reklamy

Wróć do Porady - stosowanie diety proteinowej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

• Reklamy