Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Jak uniknąć efektu jojo?

Rezultaty czyli Wasze efekty końcowe stosowania diety Dukana

Re: duży problem, pilnie proszę o rady!

Postprzez ptaQ » 24 Sty 2012, 17:47

bejbi, obawiam się że to jednak przede wszystkim jest skutek leków - leki tarczycowe są z tego znane.
Zrób co możesz - czyli ureguluj menu jak radzi Basia, zacznij spacerować - jeśli jesteście tam z dzieciakiem to masz dodatkowy powód do spacerów, szukaj aktywności fizycznej i nie wymyślaj systemów 5/3. Od warzyw się nie tyje, to co wzrasta na wadze to woda którą warzywa zatrzymują - to ci nie szkodzi, za to brak witamin i mikroelementów które czerpiesz z warzyw może zaszkodzić i to poważnie (wypadające włosy, łamiące się paznokcie, problemy z metabolizmem itd), szczególnie przy problemach z tarczycą.
Nie piszesz ile masz wzrostu - 65kg wagi to nie dramat, chyba że masz 1,5m wzrostu, więc nie panikuj, dasz radę to opanować :)
I F + II F => -18kg
III F => +0kg :)
IV F - 20.06.2012 - ... :)

forever trusting who we are, and nothing else matters...
Image
mój dzienniczek: http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=7263 <= ZAPRASZAM :)
Awatar użytkownika
ptaQ
MODERATOR
MODERATOR

Miejscowość: Łódź

Reklamy

Re: Jak uniknąć efektu jojo?

Postprzez Kasiador » 30 Sty 2012, 11:59

Jestem na diecie od 18 marca 2011 z efektem -20 kg. Obecnie jestem w 3 fazie. Chętnie posłuchałabym opinii kogoś z długim stażem w 4 fazie. Stosowałam wiele diet z rożnym sukcesem, ale zawsze z efektem jo-jo. Na dzisiejszy dzień czuje się świetnie. Odmłodniałam, wzrosła samoocena, libido i energia. Po 20 latach małżeństwa maż, znów mnie adoruje i chętnie się ze mną pokazuje. Trochę do daje się we znaki portfelowi, bo zaczęłam buszować po sklepach i częściej gdzieś razem wychodzimy, ale ile z tego radości. I do tego te komplementy... :buziak: Chciałabym zatrzymać czas i moja ....obecna sylwetkę! Znam jednak bumerang "jo-jo" i dlatego jestem skłonna pozostać w 3 fazie, bo nie dowierzam 4 fazie. W 3 fazie kontroluje moja wagę, która po ucztach trochę wzrasta, a po dniu na PP wraca do normy Z mojego doświadczenia wnioskuje, żeby nie wrócić do punktu wyjścia, to trzeba dożo samokontroli i dyscypliny do końca życia. Znam szczupłe kobiety, ale bez przerwy na dietach. Chciałabym, żeby się udało.
Katarzyna
[link="http://straznik.dieta.pl/"][image noborder]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=75804dc1159c7fa4d.png[/image][/link]
Kasiador
NOWY
NOWY

Postprzez Mea 52 » 30 Sty 2012, 22:53

Na IV jestem od 15 kwietnia 2011.Muszę się bardzo pilnować, raz w górę 2 kg raz w dół 2kg. W sumie spadłam 20 kg, obecnie jest to już 19 - nie mogę pozbyć się tego kilograma - trzyma się jak zaczarowany. Przestrzegam rygorystycznie czwartków i otrąb. Tak właściwie to moje jedzenie przypomina III fazę, trochę tylko więcej owoców. Większe szaleństwo /żadne obżarstwo/ i już to widać na wadze. Cały czas trzeba się kontrolować.Życzę powodzenia.
Mea 52
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez dorothy » 13 Lut 2012, 19:33

Witajcie:)
Doradzcie co robic,od zeszłego roku jestem na Dukanie(teraz już tylko białkowy czwartek) osiagnęłam upragniona wagę 51 kg i wszystko było super do Swiąt niestety:( pozwoliłam sobie na za dużo i moja waga znowu ruszya w górę teraz waże już 57kg:(, co zrobić aby znowu zrzucić nadwagę? czy zacząć wszystko od początku od fazy uderzeniowej?proszę doradzcie,bardzo źle czuję się z obecną wagą gdyz jestem bardzo niska 155cm bardzo boję się efektu jojo:(
dorothy
NOWY
NOWY

Postprzez Mea 52 » 14 Lut 2012, 18:25

Czytałam, ze jeżeli waga rośnie, a jemy normalnie to można wprowadzić drugi dzień w tygodniu czysto białkowy
Mea 52
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez chrissihof » 14 Paź 2012, 20:35

witam musze powiedziec ,ze tez troche jestem rozczarowana,zrzucilam 7 kg dokladnie tyle ile chcialam :lol: od 18.09 jestem na stabilizacji,jem raczej ostroznie ,na kolacje nie jem weglowodanow,tylko warzywa i bialka ,nie wprowadzilam jeszcze masla i nic tlustego a juz 2 kg przytylam,nie wiem co mam robic :beczy:przestrzegam proteinowych czwartkow ,jem otreby ,pije wode,tylko czasem troche slodkiego ,czy lampke wina :oops: wprowadzic drugi dzien protein czy zaczac wszystko od nowa?jem piec posilkow dziennie ,mam sporo ruchu a jednak efekt jo-jo sie pojawil :ups: czy ktos moze mi doradzic co powinnam zrobic?
[url=http://straznik.dieta.pl/]Image
chrissihof
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez malafifi » 19 Paź 2012, 21:43

Też się martwię, bo niestety również mam 2 kg więcej. Na 4 fazie jestem 3 miesiące. Dopiero 3 tygodnie temu zauważyłam te nieszczęsne 2 kg więcej. Wcześniej było OK. Nie są one widoczne, bo ogólnie schudłam 15kg, ale strasznie mnie to męczy. Oczywiście zasad 4 fazy przestrzegam. Jadam normalnie, rezygnuję z tłuszczu i jem bardzo świadomie, a jednak dopiero teraz utrzymanie wagi stało się naprawdę trudne. Według książki w 4 fazie efektu jojo nie ma, więc skąd te 2kg?
W sumie domyślam się skąd: u mnie jest to trochę mniej ruchu. Spacery, praca w ogrodzie, weekendowe tańce i było dobrze. Teraz mam żałobę, nie tańczę, jest zimniej i nie chce mi się tak wychodzić z domu jak latem. Wiem, że musiałabym się więcej ruszać, myślę o aerobiku, ale wątpię, żebym bez diety pozbyła się tych 2kg. Tak szczerze, to fizycznie wcale mi one nie przeszkadzają (wyglądam cudnie :DD ), jedynie straszą, kiedy staję na wadze.
Kiedy tylko zorientowałam się, że jest mnie więcej, zrobiłam sobie dwa dni proteinowe w tygodniu, ale tych nadmiarów nie zrzuciłam niestety. Powrót do 3 fazy myślę, że nic nie da, bo z zasady jest ona tylko stabilizacją, chyba że zastosuje się zasady fazy 3 i 2 proteinowe dni w tygodniu. Być może to dobry pomysł, ale ja na razie postaram się więcej ruszać, nie chcę znów liczyć wszystkiego, co w danym dniu zjadłam. Mam teraz swobodę, która mi pasuje, choć zwracam uwagę na etykiety na produktach i zastanowię się 10 razy zanim coś zjem.
Tak czuję ,ze mój organizm zawsze już będzie pamiętał, że byłam grubaśna i będzie próbował do tego wrócić. Idąc ulicą wiem, że wyglądam świetnie, panowie bardzo chętnie na mnie patrzą, jednak tylko ja i Wy wiemy, jak trudno jest tak wyglądać, ile to naprawdę kosztuje.
Przeraża mnie to, że mogłabym przytyć jeszcze więcej, bardzo bym tego nie chciała :boi: .
malafifi
NOWY
NOWY

Postprzez ptaQ » 20 Paź 2012, 11:11

Tak myślę, że mam podobną sytuację do Twojej. Zrzuciłem 18kg, jem zupełnie inaczej niż przed dietą, unikam wielu rzeczy i co ważne regularnie biegam i to dosyć spore dystanse jak na amatora bo 10-15km. Wydawałoby się że to, plus oczywiście standardowe otręby i pro-czwartki rozwiązują każdy przyrost wagi, ale mnie również waga skacze okresowo o jakieś 2kg do góry i zupełnie nie wiem z jakiego powodu. Może przyrost wody, może jakieś inne przyczyny - w każdym razie po pewnym czasie zawsze ta waga wraca do wynikowego 78. Myślę, że duże znaczenie ma tu tzw bilans energetyczny - bo co z tego, że jemy poprawnie i uprawiamy sporty, kiedy na przykłada ja mam słabość do różnych 'mącznych' wypieków = czyli do sporej ilości węgli, o słodyczach nie wspomnę. Wszystkiego nie da się spalić biegając nawet 1,5 godziny. I mimo, że typowe jojo nam nie grozi na IV-ce to oczywiście nikt nie powiedział, że nie możemy znowu przytyć :)
Powiem Ci, podwyższony wynik na wadze jest mi w stanie popsuć humor na pół dnia, ale myślę, że grunt to nie panikować - po pierwsze poczekaj jeszcze z drastycznymi decyzjami, bo może ta waga wróci na swoje miejsce. Przemyśl co zmieniło się w Twoim menu na IV i co trzeba wyrzucić. I co bardzo ważne z mojego doświadczenia - ogranicz objętościowo posiłki jeśli jest taka konieczność. Ja ciągle nie mogę sobie poradzić z regułą zagnieżdżoną w mojej głowie mówiącą że najedzony=opchany, a prawdą jest że najedzony to po prostu inaczej niż głodny :)
Jeśli się okaże, że faktycznie musisz coś zrzucić to bardziej celowy byłby powrót na II-ke, ale dla 2 kg Dukana to jak z karabinu do mrówek - to już lepiej faktycznie zabrać się za jakiś sport.
Aaaa no i jest jeszcze jedno - moja żona ma taki wewnętrzny 'mechanizm', który na zimę, co roku, magazynuje jej dodatkowe 2-3kg wagi, znikające bez śladu i wysiłku na wiosnę :) Bo wiesz - zima idzie - trzeba sadełka trochę zmagazynować ;)
I F + II F => -18kg
III F => +0kg :)
IV F - 20.06.2012 - ... :)

forever trusting who we are, and nothing else matters...
Image
mój dzienniczek: http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=7263 <= ZAPRASZAM :)
Awatar użytkownika
ptaQ
MODERATOR
MODERATOR

Miejscowość: Łódź

Postprzez lichia » 21 Paź 2012, 12:01

Widze,ze nie tylko ja mam problemy z ostatnia fazą:-( Schudłam więcej niż chcialam,bo chciałam do 60,a w sumie zleciało prawie na 56,5.Bardzo sie cieszyłam,ale do czasu.Teraz mam 59 i jestem po prostu przerażona.Oczywiście rowniez nikt tego nie widzi,bo w ciuchach wyglądam jak wczesniej i wszyscy wciąż zachwycaja się tym jak wyglądam,ale widze to ja,widze i czuję,że trochę mnie więcej,że kosteczki juz tak nie wystają(wiem niektórzy nie lubia odstających kości,ale ja je uwielbiam,bo do czasu schudnięcia zupełnie nie zdawałam sobie sprawy z ich istatnienia:-)) . A co bedzie jesli waga wcią będzie rosła,co mam zrobić? Byłam gruba wiele lat i wiem na pewno,ze nie chce już nigdy do tego wrócić,NIGDY!.Jem otreby,stosuję proteinowe czwartki,czasem nawet środy,czwartki i piątki,staram się pic wodę,prawie zupełnie nie jem pieczywa,nie jadlam go równiez przed dietą,jesli na coś sie skusze to naprawde może raz w miesiącu na pół kanapki i tyle.Ale lubię słodycze i chyba to mnie gubi.Oczywiście nie jem jak przed dietą i nie jem slodyczy codziennie,ale czasem skusze się na kilka żelków czy ciastko. Poradźcie co zrobic,wrócic na 2 fazę,zacząc od poczatku? nawet nie pamietam czy w książce były jakies informacje dotyczące opcji ,w której czlowiek zaczyna tyc ponownie,co robic w takim wypadku? :-( Pozdrawiam
Image
lichia
OBSERWATOR
OBSERWATOR

Postprzez sugababepl » 17 Mar 2013, 15:03

moim zdaniem caly czas powinno sie stosowac III zeby nie przytyc. mnie przed utyciem nie uchronilo ani codzienne otreby anie 2 dni proteinowe w tyg. poprostu 3 faza juz do konca albo dieta monochromatyczna.
[link=http://www.suwaczek.pl/][image noborder]http://www.suwaczek.pl/cache/a92ff8b10f.png[/image][/link]
sugababepl
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

PoprzedniaNastępna

• Reklamy

Wróć do Rezultaty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy