Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Uczta, produkty skrobiowe- niejasnosci

Wszelkie pytania związane ze stosowaniem 3 fazy

Uczta, produkty skrobiowe- niejasnosci

Postprzez BiAnQ » 17 Sie 2010, 19:59

Moje drogie Panie i drodzy Panowie :)

Zastanawiam się, nad dwoma rzeczami

1. czy ktoś, kto już jest w fazie III lub się orientuje, powiedzieć mi, co to tak właściwie są te dozwolone produkty skrobiowe??
makaron?? ziemniaki?? popkorn?? a jeśli ziemniaki np., to mamy je jeść z resztą pozostałych dozwolonych produktów? czy jak:)

2. uczta - czy jeśli dozwolone jest 1,2 danie i deser, to np. zupa+schabowy z ziemniakami+2 gałki lodów bez dokładania to jest to?
albo pizza a potem małe lody to też jest uczta?
bo mi się wydaje to taki ogrom żarcia.... że nie do przejedzenia :)

Rozwiejcie kochani moje wątpliwości, bo już III faza tuż tuż :)
..............................................................................................Image
Awatar użytkownika
BiAnQ
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Miejscowość: SZCZECIN

Reklamy

Re: --> Moje wątpliwości... :)

Postprzez szachula » 17 Sie 2010, 20:25

1. Produkty skrobiowe: ryż, makaron, kasze, ziemniaki. Im zdrowiej przygotowane tym lepiej (np. lepsze ziemniaki pieczone czy gotowane w mundurkach niż obrane, makaron razowy niż biały, itd.). Do tego np. mięsko z pary czy coś tam i jest obiadek z dodatkiem skrobi. Wcześniej pytałam o ilość, podobno ok. 200g, ja zjadam mniej.

2. Dokładnie jest tak jak napisałaś. Ja zjadłam dzisiaj na ucztę: frytki + smażona ryba + surówka z marchwi ale dodałam odrobinę cukru + na deser do kawy: 1/2 eklera. Jadam tez inne dobre rzeczy, czasem do tego lampka wina, ale nie ma przymusu. Można zjeść tylko jedną gałkę lodów jak ktoś chce i tylko to i potraktować całą operację jako ucztę. Można powiedzieć, że każdy robi taką ucztę jaką sobie zamarzy. Ja zazwyczaj marzę baaardzo obficie ;)
I-III faza: 21.06 - 12.10. 2010 - straciłam 8 kg i nadwagę!
szachula
BYWALEC
BYWALEC

Miejscowość: Szczecin

Re: --> Moje wątpliwości... :)

Postprzez BiAnQ » 17 Sie 2010, 21:55

no to suuuuuuuuperrrrrr:))))))))))) właśnie taką odpowiedź chciałam uzyskać :))))))))))))))))
..............................................................................................Image
Awatar użytkownika
BiAnQ
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Re: Uczta, produkty skrobiowe- niejasnosci

Postprzez jolenka » 21 Sie 2010, 11:42

BiAnQ napisał(a):Moje drogie Panie i drodzy Panowie :)

Zastanawiam się, nad dwoma rzeczami

1. czy ktoś, kto już jest w fazie III lub się orientuje, powiedzieć mi, co to tak właściwie są te dozwolone produkty skrobiowe??
makaron?? ziemniaki?? popkorn?? a jeśli ziemniaki np., to mamy je jeść z resztą pozostałych dozwolonych produktów? czy jak:)

2. uczta - czy jeśli dozwolone jest 1,2 danie i deser, to np. zupa+schabowy z ziemniakami+2 gałki lodów bez dokładania to jest to?
albo pizza a potem małe lody to też jest uczta?
bo mi się wydaje to taki ogrom żarcia.... że nie do przejedzenia :)

Rozwiejcie kochani moje wątpliwości, bo już III faza tuż tuż :)

1.produkty skrobiowe to wymienione przez ciebie makaron,ziemniaki a do tego ryż,kuskus..
jesli chodzi o popkorn-nie wiem
gdy je jemy z produktami dozwolonymi to ok ...a jesli z niedozwolonymi ,to wtedy zaliczamy do uczt

2.obiad przez ciebie wymieniony to jak najbardziej uczta a pizza i lody to juz następna uczta...

jesz bez przejadania się...tyle ,by zaspokoic głod...a nie by sie obeżreć i cierpiec

Jesli II faza trwała odpowiednio długo,to powinno sie nabrac odpowiednich nawyków!!!
przy pierwszym podejsciu zgubiłam ok 12 kg w 3 miesiące

Image
faza I...(-1,6) 2-6 stycznia
faza II...trwa
jeta ,jeta a potem dieta
jolenka
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez BiAnQ » 21 Sie 2010, 12:08

jolenka napisał(a): Jesli II faza trwała odpowiednio długo,to powinno sie nabrac odpowiednich nawyków!!!

święte słowa:]
Awatar użytkownika
BiAnQ
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Postprzez teresa71 » 21 Sie 2010, 20:32

Szukam kogos kto juz stosuje 3 faze myślę ze tu sie odnajdę,chciałam zapytac jesli uczta to tylko obiad i deser czy śniadanie też .To znaczy ze mogę wypic kawke i ciastko do tego i ten obiad i deser czy lampkę wina i mamy po czymś takim nie przytyć!
teresa71
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez BiAnQ » 22 Sie 2010, 00:32

uczta to jeden POSIŁEK, nie jeden DZIEŃ

np. jak jesz na sniadanie 3 bulki pszenne z dzemem i drozdzowke i w ogole kluski z mlekiem to juz uczta zaliczona, obiad ma byc dietetyczny

lub

sniadanie np. jajecznica czy cos ;p a na obiad mmm... pizza ;D

whatever

1 posiłek
Awatar użytkownika
BiAnQ
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Postprzez daria_sun » 30 Sie 2010, 11:59

cześć;)
dziś zaczynam 3 fazę;)
moje pytanie dotyczy tego czy te produkty skrobiowe które maja być jedzone 2 razy w tygodniu mogą przypadać w dniu w którym je się posiłek "ucztę"? tak się zastanawiam bo to będzie dość dużo jak na jeden dzień nowości wiec pewnie lepiej żeby uczta a produkt skrobiowy występował w rożnych dniach. proszę o wasze opinie na ten temat ;)
daria_sun
NOWY
NOWY

Postprzez BiAnQ » 30 Sie 2010, 16:35

ja mysle ze moze, ale mimo wszystko sama bede tego unikac.....
juz nie mowie nawet o laczeniu w jednym dniu
ale co mi tam za atrakcja te produkty;] raz w tygodniu sobie pozwole w dniu bez uczty;]
Awatar użytkownika
BiAnQ
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Postprzez mara » 27 Wrz 2010, 09:56

Witajcie !!!!!!!!!!!
zaskakuje mnie jednak co piszecie o ziemniakach, przeciez ziemniaki (bez wzgledu na jaka ich forme sie zdecydujecie) sa na liscie produktow zakazanych dla trzeciej fazy !!!Dlaczego wiec wymieniacie je w grupie produktow skrobiowych dozwolonych?
Padlo tez pytanie a propos popcornu - popcorn to kukurydza a ta tez widnieje na liscie zakazanych.

III faza jest swietna. Mimo wahan wagi +/- 1 kg (w moim przypadku) czuje sie ok. Miewam niestety wzdecia - czy Wy rowniez?
Image
mara
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Następna

• Reklamy

Wróć do Pytania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy