Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

Ocet jabłkowy

Pytania, odpowiedzi oraz porady związane z dozwolonymi produktami na diecie proteinowej. Moderatorka: mahisna

Ocet jabłkowy

Postprzez Ratowniczka 22 » 19 Paź 2010, 19:38

Czy na tej diecie można pić ocet jabłkowy?? Waga stoi mi juz ok 3 tydzien jak nie lepiej... mimo ze ograniczylam wszytsko co dozwonole z tych mniej dozwolonych rzeczy czyli mleko w proszku, kakao, zmniejszylam ilosc otrebow, codziennie pije 2 litry zielonej herbaty... chcialabym wprowadzic ocet do diety podobno pomaga przy odchudzaniu. co o tym myslicie?
Ratowniczka 22
BYWALEC
BYWALEC

Reklamy

Re: Ocet jabłkowy

Postprzez Żelkowy potworek » 23 Paź 2010, 11:58

Ocet jabłkowy bardzo pobudza a może nawet przeczyszcza a więc jeśli masz problemy z zatwardzeniem to może rzeczywiście pomoże ciepła woda z łyżeczką octu wypita rano. Ostrzegam, że niestety ocet bardzo podrażnia żołądek i jelita, więc jeśli masz wrażliwe jelita lub nadkwasotę to nie radzę eksperymentować z octem.
Najlepsze efekty z 'zastojami' daje picie gorącej wody z łyżeczką miodu (oczywiście naturalnego). Wiem, że miód ma niedozwolony cukier, ale myślę, że w łyżeczce jest go tyle co kot napłakał :lol: . Na szczęście w miodzie są cukry proste a nie sacharoza. Łyżeczka miodu to 48 kcal, więc nie jest to jakaś powalająca kaloryczność.
Ja przed rozpoczęciem dukanowania piłam codziennie rano łyżeczkę miodu rozpuszczoną w gorącej (ale nie wrzącej) wodzie i wypijałam tak ciepłe jak się da tylko wypić. Do toalety biegłam w przeciągu kwadransa :D .
Teraz musiałam zrezygnować z miodku i niestety pojawiły się spore problemy w toalecie. Zakupiłam więc mielone nasiona babki płesznik (może być też babka jajowata). Środek nazywa się Ispagul i ma formę takich ala trocinek, bo są to mielone nasiona. Dwie łyżeczki rano popite szklanką wody działają podobnie do miodu.
Najważniejsze, że nie drażnią ani żołądka ani jelit, są NATURALNE i zawierają mega ilości błonnika. Dodatkowo, bo sprawdziłam sama, po kilku chwilach zmieszania z wodą pęcznieją tworząc taką ala żelatynę (gęsty śluz), który wpływa kojąco na układ trawienny. Nie ma żadnych przeciwskazań co do długości stosowania tego środka.
Wspomnę, że jest dość tani w porównaniu np. z Colon C (który w składzie posiada właśnie babkę płesznik :P) i kosztuje od 9 do 12 złotych za paczuszkę 200 gram, która starcza na około miesiąc codziennego stosowania.
Ispagul dostępny jest w sklepach zielarskich oraz aptekach.
Image
27IX-1X - 1,5kg
od 2IX-9XI -4 kgImage
od 10XI - faza III Image
Awatar użytkownika
Żelkowy potworek
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

picie octu

Postprzez PinkBazooka » 04 Lis 2010, 11:36

hej,mam nadzieje ze dobrze wybrałam dział,jak nie tro sorry. Mam zamiar od jutra zacząc dietę. Do tej pory byłam na innej diecie ( bez chleba,ziemniaków,tłuszczu itp) ale jakoś cięzko mi schudnąć. W sumie nie wiem czemu bo pare lat temu w ten sposób zjechałam 10 kg! A teraz nic:( No więc moja nadzieja w dukanie. Ale do rzeczy. Do tej pory piłam ocet jabłkowy przed każdym posiłkiem. Czy na diecie Dukana mogę nadal to robić? Pomóżcie :)
PinkBazooka
NOWY
NOWY

Postprzez famme » 08 Lis 2010, 13:16

ja kiedys kupilam colon c i chyba wroce do niego, bo mam straszne zaparcia, brzuch mam jak balon i wygladam jak w 5 miesiacu ciązy
Image

Faza I - 02.11.2010 - 06.11.2010 / - 2 kg
Faza II - 07.11.2010 - trwa
famme
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez Ratowniczka 22 » 21 Lis 2010, 20:21

ja pije ocet jablkowy 3 razy dziennie i jest ok ;)
Ratowniczka 22
BYWALEC
BYWALEC

ocet jabłkowy pic czy nie ???

Postprzez lolcia29 » 18 Lut 2011, 17:19

Co myślicie o piciu octu jablkowego ponoc zalecany przy odchudzaniu
Image
lolcia29
NOWY
NOWY

Re: ocet jabłkowy pic czy nie ???

Postprzez Greta » 18 Lut 2011, 21:16

myślę, że to kiepski pomysl
czytałam jakis artykuł, z ktorego wynikało, że aby ten ocet miał jakieś odchudzające właściwości musialabys wypijać go litrami :lol:
a tak odrobine do sosu do sałatki to nie zaszkodzi, ale raczej sam w sobie nie odchudzi
moim zdaniem to jakiś kolejny mit
Image
Greta
ZADOMOWIONY
ZADOMOWIONY

Postprzez lolcia29 » 19 Lut 2011, 07:32

Dzieki za odpowieź chyba sobie go rzeczywiscie daruje bo jest okropny zeby go przelknąć do sałatek to co innego ;)
Image
lolcia29
NOWY
NOWY

Postprzez anula24 » 04 Mar 2011, 17:41

ja przed dukanem wypijałam rano wode z cytryną,miodem i właśnie octem jabłkowym...nie wiem czy mi to pomagało,bo potem przeszłam na dukana,więc już tego nie robiłam...myślę,że ma jakieś włąściwości odchudzające,skoro były na ten temat jakieś badania,ale pewnie trzeba go pić regularnie,jak wszystko ;)
Image

nareszcie jest upragniona 6 :)
anula24
POCZĄTKUJĄCY
POCZĄTKUJĄCY

Postprzez cheburashka » 04 Mar 2011, 18:47

Można w aptekach kupić ocet jabłkowy w tabletkach. Czy faktycznie odchudza? Nie wiem. Ja stosowałam, nie schudłam, za to podrażniłam sobie śluzówkę żołądka i miałam bóle jak przy wrzodach żołądka. Moim zdaniem lepiej nie przedobrzać, sama dieta wystarczy.
Mój I raz:
Image
Od 26.10.10 r., I faza 8 dni -3,5 kg, II faza 03.11.10 r. - 05.05.11 r. -13,5 kg, III faza od 06.05.11 r.

Mój IV raz, mam nadzieję, że ostatni:
Image
od 27.10.12 r. -11 kg, III faza od 05.06.
cheburashka
GADUŁA
GADUŁA

Następna

• Reklamy

Wróć do Porady - produkty spożywcze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

• Reklamy