Forum Diety Proteinowej   

Forum dietetyczne strony na temat diety proteinowej

• Reklamy

niebezpieczenstwa w diecie

Miejsce waszych spotkań i tematów niekoniecznie związanych z dietą. Moderatorka: Serenity

niebezpieczenstwa w diecie

Postprzez Malgosienka » 05 Lut 2013, 18:10

Hey
Jestem tu nowa a dukana zaczelam 5 dni temu ( od tego czasu spadlo 4kg)
Pochwalilam sie tym faktem na facebooku i wszyscy ktorzy mieli kiedys doczynienia z ta dieta diametralnie zaczeli mi jej odradzac. Tlumaczenie, ze nerki siadajá, ze wypadaja wlosy, ze czlowiek jest wykonczony, ze sa powiklania w postaci wymiotow, drgawek... A kiedy wchodze tutaj czytam tylko jak cudowna jest ta metoda. O co wiec chodzi ?
Jasne ze trzeba pic duzo wody bo przez faze uderzeniowa mozna sie odwodnic totez i nerki moga siasc, ale wymioty? wlosy (moze tez od nerek)? nie wiem czy nie powinnam tego szalenstwa przerwac...
Pomozcie ;>

Gosia
Malgosienka
NOWY
NOWY

Reklamy

Re: niebezpieczenstwa w diecie

Postprzez Malgosienka » 05 Lut 2013, 18:50

i zero odzewu...
Malgosienka
NOWY
NOWY

Postprzez little-daria84 » 05 Lut 2013, 18:55

bo to twoja decyzja...każdy kij ma dwa końce, poczytaj książkę, pomyśl, zrób badania i pomyśl co dalej
Image
Awatar użytkownika
little-daria84
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: Wągrowiec

Postprzez Malgosienka » 05 Lut 2013, 19:06

nie takiej odpowiedz sie spodziewalam.
Nie chodzi mi o to zebys mi powiedziala tu i teraz zrezygnuj albo nie zrezygnuj. Chodzi mi o to aby rozszerzyc ten temat. Chcialabym sie dowiedziec czy nikt prócz moich znajomych nie mial zadnych powiklan zwiazanych z ta cala dieta. A skoro tu juz jestescie i widze ze macie ogromna wiedze na temat tej diety to wchodzac w wasza spolecznosc mialam nadzieje dowiedziec sie czegos wiecej na temat ewentualnych dolegliwosci.
Ma ktos taka wiedze ?

pozdrawiam
Malgosienka
NOWY
NOWY

Postprzez Elwir_a » 05 Lut 2013, 19:23

Słuchaj własnego ciała i sumienia, tyle ilu ludzi tyle opinii na temat każdej diety, są przeciwnicy i zwolennicy, wszystko trzeba robić z głowa, każda dietę stosować z wcześniejszym przemysleniem i pod okiem lekarza, tyle mogę Ci podpowiedziec.
Image
7.01-12.01 uderzeniówka - 1,9kg
13.01- faza II
w maju 2013 waga 64,4
07.01.2014 powrót na II faze
waga 67,5
Elwir_a
MANIAK FORUMOWY
MANIAK FORUMOWY

Miejscowość: Warszawa

Postprzez dorotea » 05 Lut 2013, 19:25

Wiesz, ja też zanim zaczęłam dietę słyszałam o niej dużo złego, ale wyszłam z założenia, ze skoro wymyślił ją lekarz (zdaje się, ze najpierw był internistą), dietetyk z ponad 30-letnim stażem, to kurcze chyba facet wie co robi. Postanowiłam spróbować, najpierw przeczytałam książkę, chyba ze 2 razy (i często do niej wracałam i wracam), potem postanowiłam się ściśle trzymać zaleceń, robić badania co jakiś czas i w razie czego przerwać dietę. Jestem na niej około półtora roku, jest OK, schudłam około 20 kg, idę krok po kroczku. No i czytałam i czytam forum. Masz tu różne działy, również poświęcone ewentualnym dolegliwościom które mogą wystąpić, poczytaj sobie, rób badania postępuj zgodnie z zasadami Doktorka i obserwuj swój organizm. Ta dieta też ma swoje ograniczenia, i niestety nie jest dla każdego, Doktorek pisze o tym w książce, jeśli ktoś np. choruje na nerki to już dla niego ta dieta odpada. Musisz podejść do tego zdroworozsądkowo, a pytać zawsze możesz, jest tu wiele osób, które na pewno posłużą Ci radą i doświadczeniem. Powodzenia
[url=http://straznik.dieta.pl/]Image
Mój dzienniczek:
http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=8757&start=580
dorotea
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Postprzez Jurmak » 06 Lut 2013, 08:07

Ja na tej diecie zrzuciłem 70 kg, zero negatywnych konsekwencji... Faktem jest, że jest to dieta ekstremalnie obciążająca organizm i zdaniem moich znajomych lekarzy dzięki temu, że jestem abstynentem moje nery wytrzymały tą ostrą jazdę po bandzie... Jako były zawałowiec jestem pod opieką kardiologa i idąc po receptę na lekarstwa brałem skierowanie do laboratorium na pełne badania... W czasie diety cukier i cholesterole poleciały w dół na łeb na szyję, wątrobowe wyniki były trochę gorszę ale to bardziej skutkiem tego, że "szprycowałem się" lekami przeciwbólowymi :evil: ze względu na biodro które było do wymiany...
Reasumując - biodro wymienione leki przeciwbólowe odstawione, kardiolog stwierdziła - Panie Jurku kiedyś zapisywałam panu garść leków teraz wystarczy jedna tabletka :D Jestem dokładnie o połowę lżejszy :D po schodach śmigam jak rakieta :D Żyć nie umierać...
Image

I/II Faza - 1.05.2011 r - 31.12.2011 r.
III Faza - 1.01.2012 r. - po dłuuuugim okresie zakończona:-)
IV Faza - trwa...
Awatar użytkownika
Jurmak
STAŁY BYWALEC
STAŁY BYWALEC

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez wiewióra75 » 06 Lut 2013, 08:38

zrzuciłam na tej diecie 28 kg i jestem z niej bardzo zadowolona. Wiadomo jak ktos nie bedzie przestrzegał zasad diety to konsekwencje moga byc rózne. Ja bardzo ryogorystycznie podchodzę do tej dietki i zanim sie za nia wzięłam to przeczytałam książeczki papci dukana i przemyślałam swoją decyzję. I szczerze mówiąc nie żałuję. Wiadomo że warto w międzyczasie robić sobie badania co by mieć pewnośc że wszystko jest ok. Ja robiłam sobie badanka co kilka miesięcy i naprawdę wychodziły piekne. Jedynie co to wypadały mi włosy ale one tez były osłanione ciągłym farbowaniem i ciągłym spinaniem bo miałam je dość długie. Pobrałam troche tabletek na wzmocnienie przykróciłam i jest ok. Jest wiele przeciwników naszej diety, ale tez wielu zwolenników, a najbardziej krytykują ci co nie maja o niej pojęcia bądź nie podchodzili do sprawy poważnie. Decyzja o dalszym dukaniu nalezy do ciebie. Pozdrawiam :buziak:
Image
faza I 2.01- 6.01.2012
faza II 7.01-21.10.2012
faza III 22.10.2012 3.08.2013
faza IV od 4.08.2013

mój dzienniczek http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=8881&p=900691#p900691
Awatar użytkownika
wiewióra75
STARSZYZNA FORUMOWA
STARSZYZNA FORUMOWA

Miejscowość: Brwinów

Postprzez lari » 06 Mar 2013, 20:57

Każdy ma inne ciało. Mi dukan świetnie zrobił... na głowę. Pozwolił uwierzyć że dużo jest możliwe. Że się uda!
Mi włosy nie wypadały (piłam dużo soków) ale niestety moje ciało potrzebuje więcej tłuszczy (może gdybym codziennie jadła ryby morskie, byłoby ok, nie wiem). Zrób jak uważasz.
I faza - 28.01.2014 = pół kilograma mniej
II faza - 30.01.2014 - 14.02.2014 = kilogram mniej
III faza - 15.02.2014 - paleo
aktualny dzienniczek: http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=8007

Image
Awatar użytkownika
lari
TWARDZIEL FORUMOWY
TWARDZIEL FORUMOWY

Miejscowość: Verden (Aller)

Postprzez Skadi » 18 Mar 2013, 13:30

Ile osób, które cię przestrzegło przed Dukanem stosowało tą dietę? Ja schudłam na niej 20 kilogramów, poprawiły mi się wyniki badań, cera, włosy i paznokcie tez w lepszym stanie. Co niby niezdrowego jest w diecie opierającej się na chudym mięsie, chudym nabiale, rybach i warzywach? Nie jest to jedynie dieta dla osób z chorymi nerkami, zdrowe sobie radzą z większym obciążeniem. Doktorek Dukan podważył zasady współczesnej dietetyki, udowodnił, że nie trzeb liczyć, mierzyć, głodować i przemęczać się na siłowni, żeby schudnąć. Zgadnij, komu to przeszkadza i dlaczego tworzy się taki czarny PR wokół tej diety.
pierwsze podejście do Dukana X.2010-III.2011 - 92kg--> 72 kg
drugie podejście II-IV.2013 80kg-->72kg

eksperymentuję z paleo
Dzienniczek http://forum.dietaproteinowa.tv/viewtopic.php?f=19&t=9209
Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam. Bez skutku, nikt nie wierzy :(
Awatar użytkownika
Skadi
MODERATOR
MODERATOR

Następna

• Reklamy

Wróć do Luźne Gadki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklamy